Seasonic PSU cızırtı-hafif motor sesi şeklinde ses çıkartıyor

Pisst0nn

Centipat
Merhaba.

1 haftalık yeni PSU ilk açılıştan sonra cızırtı-hafif motor sesi seklinde ses çıkarıyor. PSU Seasonic 750W Gold coil whine sesi mi emin olamadım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Pek bir alakası var mıdır bilemem ama yinede sormuş olayım. Kasanız ne tarz bir zeminde duruyor? Tahta bir zemin üstünde mi?

Yerde duruyor hocam halı yok parke üzerinde.
Anakart üzerinde de fan var, ona bir şey yaptınız mı? Ses ne kadar yüksek?
Açılışta gelen ses deyince benim aklıma fanlar gelir, bir iki saniye son hızda dönerler çünkü temizlemek için heatsinki.

1-2 saniyelik ses değil ki hocam sürekli devam ediyor.

Yerde duruyor hocam halı yok parke üzerinde.
Genelde parke tarzı malzemelerin üstünde durduğu zaman en ufak bir ses bile etrafa kolayca yayılabiliyor. Ama sesin neden geldiğini hala anlayamadım malesef. Eğer çözüm bulunamazsa hiç kendinizi riske atmadan direkt garantiye yollayın. Belki bir çözüm bulurlar.

Güç kaynağını kasanızdan tamamen çıkartın ve bir bakır kablo bulun. 24 Pinlik konnektörde yeşil ile rastgele siyah kabloyu elinizdeki bakır kablo ile birleştirin ve güç kaynağını çalıştırın bakalım ses gelecek mi?

1596319701536.png

1596319795343.png

Hocam bu ses priz kaynaklı olabilir mi?

Bildiğim kadarıyla, şahit olduğum kadarıyla böyle bir ses gelebiliyor fişin prize olan temassızlığı yüzünden. Ama güç kaynağının yanına getirmişsiniz siz mikrofonu. Sanmıyorum fakat emin de değilim, elektrikten anlayan arkadaş daha iyi yardımcı olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı