Gamepower savagis 650W 80+ kasanın fanları ve LED'leri çalışmıyor

Hocam Merhaba

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Bundan 1 sene önce bir sistem topladım ve sistemin içeriği şunlar:
  • Intel Core i5-12400F 2.50GHz 6 çekirdek
  • ASUS EX-B660M-V5 D4 Intel B660 soket 1700 DDR4 5333(OC)MHz mATX
  • ASUS Dual Radeon RX 6750 XT OC Dual-RX 6750 XT-O12g 12 GB GDDR6 192bit DX12
  • Goodram ırdm Pro DDR4 Deep Black IRP-K3600D4V64L18S/16GDC 16 GB (2x8GB) DDR4 3600MHz
  • Samsung SSD 980 Pro 1TB

Sorunum şu:
Kasamın fanları ve LED'leri çalışmıyor ama şöyle bir olay var, bilgisayarı birkaç defa açıp kapattığımda (bunu bazen çok uzun süre denemem gerekebiliyor) veya uyku moduna alıp tekrar açtığımda kasanın fanları ve LED'leri devreye giriyor. Bundan 3 4 ay önce falan böyle bir sorun yaşamıyordum. Bütün bağlantıları da kontrol ettim LED'lerin anakarta bağlı kontrolcülerini falan hiçbir sıkıntı yok. Bir sıkıntı olsaydı hiç çalışmazdı zaten.

PSU'da bir sorun olabilir mi sizce? Geçen gün kasamın altına baktığımda akıntı olmuş biraz böyle mantomsu bir tabaka, parkenin üstüne damlamış. Bir yandan düşünüyorum PSU'da da sorun olsa hiç devreye girmez LED'ler ve fanlar. Birkaç defa kapatıp açtığımda tekrar devreye giriyor.

Kasanın kendi kumandası da var ama LED'ler ve fanlar devrede değilken kumandayı algılamıyorlar. Sorunu bir türlü anlamadım yardımcı olursanız çok sevinirim. Birkaç aydan beri araştırıyorum internette bu sorunu yaşayan benzer kişiler olmuş fakat benimkisi bir karmaşık gibi duruyor :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Konrolcünün güç bağlantısı gevşek olabilir, özellikle Molex ise geçirmeyebiliyor, onu başka güç soketiyle değiştirip deneyin.
Teşekkür ederim cevabınız için. Ama gevşeme durumu olsaydı hali hazırda kasanın fanları ve ledleri çalışırken birden devre dışı kalabilirledi fakat ben böyle bir durum yaşamıyorum. Açılınca ya tam açılıyor ikiside yada hiç açılmıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı