TurkNet ve Netspeed

asliara

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhaba

Bu iki kampanya da 100Mbps hız ve sanıyorum ikisi de TT altyapısında.

Binam 100 Mbps destekliyor.

Sormak istediklerim;

1) 12 aylık peşinde fiyat garantisi sözlerine güvenilir mi? Daha önce bu 2 firmadan bu şekil alan oldu mu?

2) Turknet için bir yerde upload hızına 8, bir yerde 20 demiş. Netspeed 20. Bunlar acaba direk TT tarafından mı belirleniyor?

3) Bu 2 firmadan tavsiyeniz hangisi olur?

4) Bir de Millenicom TT Fiber100 = 279 liralık kampanya var ve detayında 6 ay sabit fiyat diyor. Ama şu an Millenicom Sol Fiber'deyim ve bir anda 3 katı zam yaptıkları oldu. O yüzden; 12 aylık peşin ödemek daha mı karlı olur diğerlerinden alıp diye, buna cesaret edemedim.

5) Kampanya bitimlerinde yine uygun fiyat sunuyorlar mı acaba?

Fikir verirseniz sevinirim.

Merhaba

Bu iki kampanya da 100Mbps hız ve sanıyorum ikisi de TT altyapısında.

Binam 100 Mbps destekliyor.

Sormak istediklerim;

1) 12 aylık peşinde fiyat garantisi sözlerine güvenilir mi? Daha önce bu 2 firmadan bu şekil alan oldu mu?

2) Turknet için bir yerde upload hızına 8, bir yerde 20 demiş. Netspeed 20. Bunlar acaba direk TT tarafından mı belirleniyor?

3) Bu 2 firmadan tavsiyeniz hangisi olur?

4) Bir de Millenicom TT Fiber100 = 279 liralık kampanya var ve detayında 6 ay sabit fiyat diyor. Ama şu an Millenicom Sol Fiber'deyim ve bir anda 3 katı zam yaptıkları oldu. O yüzden; 12 aylık peşin ödemek daha mı karlı olur diğerlerinden alıp diye, buna cesaret edemedim.

5) Kampanya bitimlerinde yine uygun fiyat sunuyorlar mı acaba?

Fikir verirseniz sevinirim.

Toplamda 5 yıldır turknet kullanıyorum. Bunun 2 yılı peşin ödeme ile fiyatı sabitleyerek oldu. Turknette peşin ödeyerek fiyat sabitlemesi konusunda sorun olmuyor. Gayet memnunum. Altyapım 100 mgbs destekliyor. Benim hız 92 - 93 ü buluyor.

1) 12 sözünden cayma olmaz çünkü 12 ay peşin ödüyorsunuz.
2) alt yapıyı sorguluyorken *'e kadar uplound diye yazıyor.
Sorular birbirlerinde saklı 12 aylık Türknet al kafan rahat olsun.

Yorumların hepsi Turknet ve olumlu. Şikayet sitesine baktığımda, Turknet'in müşteri hizmetlerinin pek iyi olmadığı ama Netspeed'in hep olumlu puan aldığını gördüm.

Ancak bölgem merkezi ve sorun yaşamam sanıyorum.

Sizler kesinti yaşıyor musunuz acaba?

Şu an Millenicom superonline fiberdeyim. Ve Turknet de sanırım TT altyapısında ve teknik olarak geçiş yapamayacağım.Sıfır başvuru olacak. Bu durumda, şimdiden Millenicom'u arayıp iptal edeyim o halde. Ancak yaparlar tahminimce.

Evet sıfırdan başvuru yapman lazım Superonline altyapısından Türk Telekom altyapısına geçiş yapılamıyor ben Netspeed kullanmıştım kapasite sorunu yüzünden falan hız dalgalanmaları oluyordu Online oyunlarda sunucu hatası alıyordum ama müşteri hizmetleri iyiydi TurkNet'in müşteri hizmetleri bilgisiz ama sorun yaşamazsın.

Evet sıfırdan başvuru yapman lazım Superonline altyapısından Türk Telekom altyapısına geçiş yapılamıyor ben Netspeed kullanmıştım kapasite sorunu yüzünden falan hız dalgalanmaları oluyordu Online oyunlarda sunucu hatası alıyordum ama müşteri hizmetleri iyiydi TurkNet'in müşteri hizmetleri bilgisiz ama sorun yaşamazsın.
O dalgalanmalar benim Milleni SOL Fiber'de de vardı maalesef. Bir türlü de ispatlayamadım. Adamlar gelince tam hız çekiyor. Ama sonra anlık düşüyordu.

Edevlet'ten iptal başvurusu yaptım biraz önce. Normalde ay sonuna dek zaman var yeni fatura kesimi için. Zamlı fatura kesilmesin diye acele ettim. Ancak sanırım edevletten yapıldığında 1 günde kesiyorlarmış. Bu durumda siz kısmi iade almış mıydınız? Yani aynı durum sizde de olmuştur sanırım.

Bunlar nasıl olsa iptali yapacakları için, netsiz kalmamak üzere şimdiden diğer firmaya başvurayım. Yani talep e devletten olunca herhalde oyalayamazlar. Yoksa mahsuz oyalıyorlarmış.

Son düzenleme:
Türknet'e de başvurdum.

Şu an evraklar inceleniyor statüsünde. Öngörülen aktivasyon tarihine de 26 Nisan demiş.

Bir anlamda iyi oldu. Başka firmaları da denemek istiyordum. Ve artık sürekli herşeye zam gelmesinden bıktık. Hiç olmazsa 1 sene kafam rahat eder. Faturadaki küçük zam notlarını takipten de kurtulurum.

Tüm bilgi veren arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Güncelleme: Belge kontrolü de yapılmış.Bağlantı işlemlerine başladık statüsünde.

Şimdi kapı çalarmış =)))

Sabah 10'da TT'dan aradılar. Yarım saate geliyoruz müsaitseniz diye. Gelip kurdular.Bu kadar hızlı olacağını bilemedim. Öğleden sonraya aktive olur dediler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı