Çözüldü Gamepower Warcry - B550 Plus fan bağlantısı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Vallejo

Decapat
Merhaba,
Söz konusu kasada Aura Sync üzerinden işlemci, RAM ve mouse RGB efektlerini senkronize olarak kontrol edebiliyorum fakat kasa ile beraber gelen kendi fanlarını bir türlü senkronize edemedim.
Kabloları yanlış yere takmış olma ihtimalim var mıdır?
İlk görselde görünen 3 pin kablosunu ikinci görselde görünen add_gen2 slotuna taktım.
Not: Fanların çalışmasında ve efektlerinde hiçbir problem yok, sadece diğer donanımlarla senkronize renk geçişleri kontrol edilmiyor.

2.jpg

1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
GP bu konularda diğer markalara göre yavan kalıyor maalesef.
Olsun hocam, yine de fanları soğutma konusunda yeterli ve aşırı sessiz. Belki okuyup almak isteyen olur.
Kontrolü anakarta verdiniz değil mi?
Takılan soket doğru gözüküyor. 3 pin ve 5V ARGB portu. Bir ihtimalle Asus yazılımı tarafından desteklemeyebilir. Kumanda varsa MB tuşuna basın ve kontrolü anakarta verip deneyin.

Merhaba tekrardan, sorun çözüldü hemen girip yazdım :)

Eğer 3 pin kablo add_gen slotuna doğru takılmış ise, fanlar Aura Sync yazılımında Addressable Led Strip olarak görünecektir. Kumandadan M/B tuşuna basılı tutulduktan sonra (bir kere basınca kabul etmiyor, burası çok önemli) fanların kontrolü sayısı ne olursa olsun anakarta geçecektir :) Bu adımlardan sonra artık fanlara diğer tüm donanımlarla eş zamanlı olarak efekt atanabilir.

Adsız.png
Takılan soket doğru gözüküyor. 3 pin ve 5V ARGB portu. Bir ihtimalle Asus yazılımı tarafından desteklemeyebilir. Kumanda varsa MB tuşuna basın ve kontrolü anakarta verip deneyin.

Neden desteklemiyor acaba? Söylediğiniz gibi kumandadan da bir deneyeceğim. Başka bir şekilde kontrol etmemiz de mümkün değil herhalde. Anakarta baktım başka takılacak giriş de yok gibi görünüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamdır hocam. Duruma göre yazarsınız.

Evet Hocam, kontrolcüden uzayan 3 pin kablosunu ilk gönderdiğim görselde göründüğü gibi, add_gen2 slotuna taktım. (Yalnız bu kablonun yanından uzayan küçük bir kablo daha var, görselde belli oluyor, onun ne olduğundan emin değilim)
Kumandadan MB tuşuna bassam da bir değişiklik olmadı. İşlemci ile ram'i Aura Sync ile kontrol edebiliyorum fakat, toplam 9 adet gamepower warcy kasa fanını onlar ile senkronize edemiyorum. Yalnızca kumandadan kontrol edilebiliyorlar

O uzayan küçük kablo Gigabyte kartlar için, senle alakalı değil.

Daha önceki Warcry konularına baktığımda maksimum 6 fanı kontrol edebilmişler. 6 tane fan ve farklı tuşlar ile de dener misiniz?

Onu da denedim hocam, bugüne kadar zaten hep 6 fan vardı, ayrıca bugün 3 fan daha taktım, toplam 9 oldu. Sanırım çözümü olmayacak kumanda ile idare edeceğiz

Geri
Yukarı