Gamepower Warlock Compact ve Gamepower Ursa İncelemesi

Merhaba. Yaklaşık 1 ay önce toplamda 408 TL vererek Gamepower Warlock Compact Red Switch Türkçe Q Klavye ve Gamepower Ursa Optik Gaming Mouse satın aldım. Almadan önce foruma da hatta bir öneri konusu açmıştım ve kriterlerime uygun mouse arayışında bulunmuştum. Yaklaşık 4-5 Senedir Rampage SMX R1 modelini kullanıyordum. Zamanına göre aldığımda iyi bir fareydi ve özellikle tutuş hissiyatı ve elime oturuşu ile beğenmiştim.
Özellikle üst tarafındaki kadifemsi kaplaması sayesinde, stresli olarak oynadığım online oyunlarda bile nemlilik ve terli hissi oluşturmaması benim için en ön plandaydı.
Ursa'dan önce Logitech G203 modelini aldım ve 2 günün sonunda iade ettim. Tek sebebi üst tarafındaki sert plastiğin elimi nemlendirmesi ve beni rahatsız etmesiydi. Onun dışında mouse zaten sensörü ve kalitesi ile ön planda ve tartışılamaz.

GAMEPOWER URSA
Ursa'yı Kısaca Alma Nedenim

Kadifemsi ve terletmeyen yapısı. Abartı olmayan ve bence sade duran ışıklandırması. Elime oturuş biçimi ve fiyatı.

Ursa'nın Artıları
-Kadifemsi dokusu ve terletmeyen malzemeden oluşması.
-Ledlerinin ışık seviyesinin yeterli ve efektlerinin güzel olması.
-Kişiselleştirilebilir makro ayarları.
-Mouse'a özel bir yazılımın bulunması. (Türkçe ve gayet anlaşılabilir.)
-Sensörünün çoğu oyunda iyi iş çıkarması ve yeterli olması.
-Yan taraflarda tırtıklı, ele oturan ve parmakların kaymasını önleyen kaplamalar bulunması.
-Kablosunun örgü olması.
-Altın uçlu USB kullanması.
-Sol ve Sağ clicklerinin sesi güzel fakat bu kişiden kişiye değişir.
-5000 DPI'a kadar destek sunması. (Yazılım ile 10.000)

Ursa'nın Eksileri
-Yandaki ileri ve geri tuşlarının basım hissi çok iyi değil. Ucuz hissettiriyor.
-Yandaki tırtıklı kaplamalar güzel olsa da, hoyrat bir kullanıcı iseniz, kolayca deforme olurlar.
-Aynı şekilde üst taraftaki kadife yapısı da pislenmeye ve iz tutmaya müsait.
-500 Hz tepkime süresine sahip olması. (2 ms tepkime süresi zaten yeterli. Normal bir kullanıcı 1 ms ile aradaki farkı hissedemez ama 1 ms olması tabii ki daha iyi olurdu. Driver'ında 1000 Hz yapılabiliyor ama bu yazılım ile olduğu için çok sağlıklı sonuçlar vermiyor.)
-LED'lerinin RGB olmaması
-10.000 DPI değerini yazılım ile sağlaması. Aynı Hz olayındaki gibi bu da yazılım ile olduğu için çok sağlıklı bir deneyim sunmuyor maalesef.

Genel Değerlendirmem
Forumda özellikle Rampage, Gamepower ve JD gibi markalara bir uzaklık söz konusu. Hatta önyargı da var denebilir. Mouse bazında değerlendirme yapacak olursam zaten aldığım modelden memnun kalan kişi sayısı çok fazla. En fazla şikayet üst taraftaki terletmeyen kaplamanın deforme olduğuydu. Fakat temiz biriyseniz uzun yıllar götürecek seviyede. 150-170 TL civarına alınacak daha iyi özelliklere sahip fareler mevcut ama özellikle terletmeyen bir fare istiyorsanız tam size göre diyebilirim. Ufak detaylara takılmanın bir alemi yok. Profesyonel oyuncu değilseniz asla o ufak farkları göremezsiniz. Önemli olan kendinizi ve elinizi rahat hissetirmeniz. Şahsen ben Logitech'ten alamadığım konforu bu farede almıştım. Tamamen kişisel bir zevk meselesi.

GAMEPOWER WARLOCK COMPACT
Gamepower Warlock Compact Kısaca Alma Sebebim

Bugüne kadar sürekli membran ya da mekanik hisli diye tabir edilen ve yine membran olan klavyeler kullandım. Açıkçası çok da önem vermiyordum. Birçok farklı klavye kullandım ve artık mekanik klavye deneyimlemek istiyordum. 200-250 TL civarı bir bütçem vardı ve giriş seviyesi markaların klavyelerine yöneldim. Gamepower Warlock'un tuş basma sorunu, basmama sorunu gibi birçok kronik problemlerinden söz ediliyordu. Fakat aldığım compact model hem yeni nesildi, hem de küçük ve tam da istediğim gibiydi. Ayrıca piyasadaki çoğu siteye nazaran aldığım yerde Orijinal Türkçe Q olduğunu görünce de hemen aldım.

Klavyenin Artıları
-Adı üstünde ufak olması. Yeriniz darsa, iyi bir seçim.
-Işıklandırması gayet güzel. Gündüz bile göze hoş geliyor.
-Işıklandırma Efektleri oldukça fazla ve kendinize özel de kişiselleştirebiliyorsunuz.
-Kasasının sağlam ve ağır olması. (Gerçekten ağır bu arada.)
-Kablosu örgü ve sağlam hissettiriyor.
-Altın uçlu USB'ye sahip.
-Outemu Switch kullanılmış. (En azından bilindik ve piyasada adı geçen bir marka.)
-Tepki süresi gayet güzel.
-Tuşlarda şimdiye kadar bir çınlama duymadım. Sadece space tuşunda az bir miktarda var.
-Klavyenin altında kabloyu sağa veya sola, hangi taraftan yönlendirmek istiyorsanız ona göre kanallar mevcut. Kabloyu bu kanallara sıkıştırıp fazlalık kısmı alıp, kablo sorunundan az da olsa kurtulabiliyorsunuz. Ayrıca kablonun düzenli bir şekilde salınmasına az da olsa olanak sağlıyor.
-Türkçe Q klavye olup, tüm tuşlarının orijinal olması. (Üzerine basım yapılan hiçbir tuş yok.)
-Red ve Blue switch seçenekleri var. Fiyat farkı olmaması da cabası.

Klavyenin Eksileri
-Küçük olması. Evet eğer GTA 5 gibi NumPad kullanan oyunlar oynuyorsanız, bu klavye biraz yanlış bir seçim.
-Giriş seviye olduğu için plastik kalitesinin de giriş seviye olması. Çok da kötü değil merak etmeyin.
-Herhangi bir yazılım desteklememesi.
-RGB ışıklara sahip olmaması. (Klavyede her bölgenin kendine ait bir rengi var, hangi modu seçerseniz seçin o renkler hakim maalesef.)
-Kutusunun içinden switch/tuş sökme aparatı çıkmıyor. Çıksa iyiydi.
-Space tuşunda diğer tuşlara nazaran bir boşluk söz konusu. Bazen cidden bastığınızda zevk almıyorsunuz.
-Medya tuşları yok. Bazen oyun içerisinde bu sorun olabiliyor.
-Numpad tuşları olmadığı için, üst rakamlara çok fazla görev binmiş. Alışmak zor oluyor.

Genel Değerlendirme
Uygun fiyatlı, red switch, iyi bir ışıklandırmaya sahip olan, kasa ve kablo kalitesiyle ön plana çıkan bir klavye. Efektleriyle de sizi tatmin edecektir. Şimdiye kadar herhangi bir basmama sorunu, yanlış algılama sorunu veya tuşların çabuk çıkması gibi problemlerle karşılaşmadım. Sorunlu olan model Warlock zaten. Bu modelde olabildiğince düzeltmişler gibi görünüyor şimdilik. Uygun fiyatlı bir mekanik klavye deneyimlemek istiyorsanız şahsen öneririm. İyi bir kullanımda asla sorun çıkarmaz. En azından ben kendi tecrübem ile bunu garanti edebilirim.

Okuduğunuz için teşekkürler. Umarım yardımcı olabilecek bir inceleme olmuştur. Aklıma gelen tüm yanlarını yazmaya çalıştım. Ayriyeten bir sorunuz olursa yine yardımcı olurum.

Not: Gamepower alınır mıııı, ne yaptın gibi yorumlar yapmak yerine, verilen para ile alınan performansa yönelik ve önyargısız yorumlarda bulunun. Her markanın kusurlu malı, başarısız girişimleri ve kötü ürünleri var. Genele vurmak yanlış ve gereksiz. Özellikle gaming ürünlerinde kalitenin önemi kadar, oyuncunun kendini rahat hissetmesi de önemli. Lütfen bunları göz önünde bulundurarak yorum yapın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sabitleyicileri nasıl?
Key capleri ne?
1622026512425.png

bu resme bakıp söyleye bilirsin
ve kaynak biliyorsan büyük tuşları söküp holee mode yap.

Bir ürün alıyorsan kaliteli alacaksın. Başka lafa gerek yok. Şöyle iyiymiş, böyle iyiymiş... Kesinlikle saçmalık. Her an elinde kalmalık bir ürün.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir ürün alıyorsan kaliteli alacaksın. Başka lafa gerek yok. Şöyle iyiymiş, böyle iyiymiş... Kesinlikle saçmalık. Her an elinde kalmalık bir ürün.
200-250 TL arası başka Red Switch klavye varsa söyleyin alalım. Gamepower kalitesiz bir marka olabilir ancak ne kadar ekmek o kadar köfte misali, bu klavyesi f/p olarak gayet güzel bana göre.

200-250 TL arası başka Red Switch klavye varsa söyleyin alalım. Gamepower kalitesiz bir marka olabilir ancak ne kadar ekmek o kadar köfte misali, bu klavyesi f/p olarak gayet güzel bana göre.
Hocam bende de MSI GK30 var, iş markaya değil cidden modele bağlı. Malzeme kalitesi kaliteli sözde ama ıslak mendille sildim diye metalimsi yüzeyi attı şaka gibi. MSI gibi bir markadan kimse bunu beklemezdi ama oluyor işte.

Hocam bende de MSI GK30 var, iş markaya değil cidden modele bağlı. Malzeme kalitesi kaliteli sözde ama ıslak mendille sildim diye metalimsi yüzeyi attı şaka gibi. MSI gibi bir markadan kimse bunu beklemezdi ama oluyor işte.
Onu diyorum işte, ben bile şaşkınım. Gamepower alıp uzun süre kullanacağım aklıma gelmezdi. Tuşlarda ne bir silinme var ne başka birşey, oyun da oynuyorum kod da yazıyorum hala taş gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı