İnceleme Gamepower Warlock Compact ve Gamepower Ursa 1 Yıllık Kullanım

Bundan yaklaşık olarak 13-14 ay önce satın aldığım Gamepower Warlock Compact Red Switch Mekanik Klavye ve Gamepower Ursa Mouse'un ilk incelemesini ve uzun kullanım testini ayrıntılı olarak yapmıştım. Giriş seviyesi ürünler olduğu ve malum ekonomimiz de iyi durumda olmadığı için hala alınabilir düzeyde fiyatlarda olduğundan 1 senelik kullanım deneyimlerimi aktarmak istedim. Yukarıda bağlantılarını verdiğim incelemeleri de okumak isterseniz bakabilirsiniz. O incelemelerde yaptığım ayrıntılı ürün bilgisi vermek yerine kısaca ürünlerde oluşan sorunlara değineceğim.

Klavyeden başlayalım;
-Space tuşu ilk aldığım günki performansını vermiyor. UKT testini yaptığım sıralarda da bu şikayetim vardı. Alındıktan birkaç ay sonra kendini salmaya başlıyor Space tuşu.
-Özellikle çokça kullanılan W-A-S-D-E-R-F gibi tuşların switch kısımlar çok tozlanıyor ve tozlandığı için de basmama veya çift basma gibi sorunları oluşturuyor. Bunun çözümü için de en azından birkaç ayda bir tüm tuşları söküp, yıkayıp sağlam bir temizlik gerekiyor.
-Yine çok kullanılan tuşlarda ilk günkü basım hissiyatını yakalayamayabiliyorsunuz. Fakat Space tuşu kadar kendini hissettirmiyor. Burada klavyenin giriş seviyesi bir mekanik klavye olduğunu unutmamak gerekiyor.
-Klavyenin yapısı ya da tasarımı gereği birkaç günde bir fırça yardımı ile tozunu alsam bile çok tozlanıyor. Benim gibi bundan rahatsız olan biri için can sıkıcı olabiliyor bu durum. Normalden bir tık fazla toz biriktiğini düşünüyorum klavyede.
-Space tuşunun altında kalan ufak boşlukta bir kirlilik tabakası oluşuyor. Ne kadar temiz olursanız olun o bölge çok çabuk ve istemsizce kirleniyor. Çözümü yok maalesef. Birkaç günde bir temizlemek zorunda kalıyorsunuz.

Not: Ek olarak klavyenin modelinde kronik olarak görülen basmama, bozuk tuş, çabuk bozulan tuşlar, tuşların kolayca çıkması gibi problemlerin hiç biri bende olmadı. Kronik diyebileceğim sorunlar ile karşılaşmadım.

Farede gördüğüm problemler ise;
-Farenin her iki yanında olan tırtıklı plastik yüzey her ne kadar elinizin kaymaması için faydalı olsa da çok fazla kir birikimi oluyor. Tırtıklı bir yüzeye sahip olduğu için de temizlemesi bir hayli zor.
-Kablosu örgülü bir yapıya sahip kırılmaları önlemek için. Bu örgülü yapı neredeyse tamami ile söküldü. Kablonun kendisinde bir hasar yok fakat üstündeki örgülü kaplama kalitesiz maalesef. Masaya temas ettikçe söküldü diyebilirim.
-Solda olan geri ve ileri tuşları da ilk günkü performansında değil. Tuşlar üstüne dokunduğunuzda bile hafifçe sallanıyor. Basım hissiyatı çok yumuşadı.

Bunların dışında olumsuz olarak gördüğüm ve kullanımı direkt olarak etkileyecek hiçbir problem görmedim. Uzunca süre (13 ay) bu 2 ürünü kullanıyorum ve bir problem oluşması için gayet makul bir süre diye düşünüyorum.
Ek olarak kullanımın sorunlu veya sorunsuz olması biraz da kullanıcıya bağlı bir durum diye de ekleyeyim.
Teknoloji biraz şans işi. :D

Ürünler hakkında sorunuz olursa konuya etiketlerseniz bildiğim kadarı ile yardımcı olmaya çalışırım.

Ürünlerin linkini aşağıya bırakıyorum incelemek isteyenler için. İyi forumlar
Klavye
Mouse

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı