Gamepower Warlock Mekanik Gaming Klavye vs Gamemax GM-X560QU

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yanlış bilgilendirme yok. Everest markasının 50 Milyon tıklama ömrü sözüne inanıyorsanız, yapabileceğimiz bir şey yok. Bu Çakma ürünlerin basım ömrü membran klavyelerden bile azdır.
Aynı şeyleri söylüyorum sürekli, anahtarların üretimini ve verilerini kullanan firmalar belirlemiyor. Everest'in veya başka markanın ne yazdığına bakmana gerek yok internette araştırma yaparak ürünler hakkında detaylarına ulaşabilirsin ve yine tekrarlamak durumunda kalıyorum ama kullanmadığın ürün hakkında kesin yargılar kullanmaktan kaçın.
"Bu Çakma ürünlerin basım ömrü membran klavyelerden bile azdır." bu cümlenin hiç bir doğruluk payı yok.

Kullanmadığınız veya kullananların çoğunun sıkıntı yaşamadığı ürünlere karşı ön yargılı yaklaşmamanızı tavsiye ediyorum. Şuanlık Everest'ten bahsetmiyorum. Outemu switch kullanan bazı klavyeleri uzun olmasa da kullandım. Şuan kullandığım klavyeden daha iyi bir performansı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliyorum. Mekanik klavye kullanmanın avantajlı olduğu hız ve refleks gerektiren oyunlarda mekaniğin avantajını hissedebilirsiniz. Masterkeys Lite ne kadar mem-chanical deseler bile bir membrane klavyedir. Outemu switchler elbette Cherry MX'lerden daha dayanıksızdır. Fakat normal membrane klavyelerden kötü olduğunu iddia etmek için sayısal veriler ve kanıtlara ihtiyacınız var. Bu tarz ucuz mekanik klavyeleri kullanan tanıdıklarım ve arkadaşlarım var hiç birinden klavyeyle ilgili bir sorun duymadım. Ayrıca bu tarz alternatif switchler ve klavyeler rekabeti arttırdığı için Cherry MX kullanan klavyelerin fiyatının düşmesine neden olabiliyor.

Mekanik klavye olayı 3D yazıcı olayına benziyor. Çinliler bu sektöre el atmadan önce 3D yazıcılar çok pahalıydı. Fakat Çinlilerin el atmasıyla 700 TL gibi fiyatlara 3D yazıcı alınabiliyor. Fakat gidipte 700 TL'lik ürünle 1500-3000 TL olan ürünü karşılaştırmak mantıksız olur. Şuan bahsettiğimiz mekanik klavyelerde buna benziyor. Çinlilerden önce bu kadar ucuza mekanik satan yoktu. Alternatif switch geliştirdiler ve "GERÇEK" bir mekanik klavye yaptılar. Artık mekanik isteyen ama bütçesi çokta yüksek olmayan kişiler bu tarz klavyeleri alabiliyorlar. Bu tarz ürünleri marka güvenilirliği ve garantisi olmadığı için tavsiye etmemeyi anlarım ama kesinlikle almayın gözüyle bakmak bana mantıksız geliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı