Gamer Bilgisayarı İçin Windows 8 mi iyi Windows 7 mi ?

• Konuyu başlatan PsychoAssassin99
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 11B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
P

PsychoAssassin99

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar öncelikle bu forumda yeniyim yani konuyu yanlış yere açmış olabilirim şimdiden çok özür dilerim şimdi ben yaz tatilinin başında bir masaüstü topladım parçaları şöyle:

İşlemci: AMD FX 6300 3.5 GHz 6 çekirdekli işlemci 14 mb cache
Anakart: GIGABYTE 970A-DS3 2000 mhz (O.C) USB 3.0 SATA 3.0
Ekran Kartı: Sapphire AMD Radeon HD7870XT 2 GB 256 BIT
RAM:GSkill RIPJAWS 2*4 GB DDR 3 1600MHZ CL9 1.5V Dual Kit
İşletim Sistemi: Windows 7 Ultimate SP1 64 bit
HDD:WD Caviar Green 1 TB Harddisk
Kasa:XIGMATEK ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 600W MIDT ATX SİYAH[h=1][/h]
Arkadaşlar sistem bu kadar.Şimdi size bu sistem hakkında birkaç soru soracağım

1)Bilgisayara format atacağım Sizce Windows 7 mi atmalıyım yoksa Windows 8 mi atmalıyım?
2)İleride bilgisayara upgrade yapmak istesem intel işlemci mi almalıyım yoksa AMD işlemci mi almalıyım?
3)İleride bilgisayara upgrade yapmak istesem NVidia ekran kartımı almalıyım yoksa AMD ekran kartı mı?
4)SSD alacağım performans olarak hem ucuz hem performanslı hemde kaliteli bir ssd önerir misiniz(yani f/p ürünü olsun)?
5)Bu sistem beni ortalama kaç sene daha götürür?
6)SSD alırsam yanında HDD yi de değiştirmem gerekir mi?
7)Bana görüntü kalitesini bizzat test ettiğiniz ucuz bir monitor önerir misiniz?
Bu sorularımı cevaplarsanız sevinirim

Bilgisayarın için her zaman en yeni işletim sistemini kurmalısın.

İleride upgrade için firmaların durumlarına bakmalısın. Kim bilir neler gider neler gelir. İleride upgrade yapacaksan bütçeniz ile konu açarsanız işlemci ve ekran kartı konusunda yardımcı oluruz.

Ssd olarak Samsung 840 Evo alabilirsin.

Bilgisayarın birini götürmesi görecelidir. Bazı kişiler ultrada oynamak ister. Bazıları da low olsun ama kasmasın ister.

Monitör olarak maalesef bir öneride bulunamayacağım.

1)Bilgisayara format atacağım Sizce Windows 7 mi atmalıyım yoksa Windows 8 mi atmalıyım?
2)İleride bilgisayara upgrade yapmak istesem intel işlemci mi almalıyım yoksa AMD işlemci mi almalıyım?
3)İleride bilgisayara upgrade yapmak istesem NVidia ekran kartımı almalıyım yoksa AMD ekran kartı mı?
4)SSD alacağım performans olarak hem ucuz hem performanslı hemde kaliteli bir ssd önerir misiniz(yani f/p ürünü olsun)?
7)Bana görüntü kalitesini bizzat test ettiğiniz ucuz bir monitor önerir misiniz?

1- Windows 8.1 Kurabilirsiniz.
2- Bütçenize göre değişir.
3- NVidia Tecih ederim, ama yine bütçenize göre değişir.
4- VATAN COMPUTER - CORSAIR - 120GB LS Serisi SATA 3.0 SSD (560MB Okuma / 535MB Yazma) - Solid State Disk Veya VATAN COMPUTER - CORSAIR - 120GB Force 3 GT Serisi Sata 3.0 SSD (555MB Okuma / 515MB Yazma) - Solid State Disk
5- 3-4 Sene sizi götürür.
6- Hayır gerekmez.
7- Bütçen iyi ise VATAN COMPUTER - ASUS - 27" MX279H GEN

Merhaba arkadaşlar öncelikle bu forumda yeniyim yani konuyu yanlış yere açmış olabilirim şimdiden çok özür dilerim şimdi ben yaz tatilinin başında bir masaüstü topladım parçaları şöyle:

İşlemci: AMD FX 6300 3.5 GHz 6 çekirdekli işlemci 14 mb cache
Anakart: GIGABYTE 970A-DS3 2000 mhz (O.C) USB 3.0 SATA 3.0
Ekran Kartı: Sapphire AMD Radeon HD7870XT 2 GB 256 BIT
RAM:GSkill RIPJAWS 2*4 GB DDR 3 1600MHZ CL9 1.5V Dual Kit
İşletim Sistemi: Windows 7 Ultimate SP1 64 bit
HDD:WD Caviar Green 1 TB Harddisk
Kasa:XIGMATEK ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 600W MIDT ATX SİYAH
Arkadaşlar sistem bu kadar.Şimdi size bu sistem hakkında birkaç soru soracağım

Verdiğin sisteme bakarsak 2500-3000 TL arası bir sistem.

1) Windows 8.
2) Intel.
3) AMD.
4) VATAN COMPUTER - CORSAIR - 120GB Force 3 GT Serisi Sata 3.0 SSD (555MB Okuma / 515MB Yazma) - Solid State Disk
5) En az 4 sene.
6) Gerekmez.
7) Monitör olarak maalesef :D

Oyun monitörü almak istiyorsan ve sıkı bir oyuncuyum her detay benim için önemli diyorsan alacağın monitörün 2ms ya da altında bir tepki süresinin olmasına dikkat et.Ben Asus 23 inç Vx238h 1ms tepki süreli monitör kullanıyorum ve gayette iyi bir monitör tavsiye ederim.

Hiçbir deneyim sizin yapmış olduğunuz test kadar tatmin edici olmaz. Windows 8 kurdun fps düşüklüğü yada sorun yaşıyorsan eğer Windows 7 kurarsın keyfine bakarsın. Ya da tam tersi Windows 7 kurdun ama istediğin performansı sağlamıyor , halbu ki Windows 8 daha üst düzey performans vermişti diyorsan yüklersin Windows 8 keyfine bakarsın. Diyeceğim o'dur ki fan yada fanatik olmadan kendi testlerini yap hangisi iyi performans verirse öneri gibi şeyleri dikkate alma. Sonuçta senden iyi kimse anlayamaz o bilgisayarın performansını kullanıcısı sensin çünkü. Ufak nacizane bir tavsiye oyunlarda fps olarak kendim test etmiş olduğum duruma göre %7 ila %10 arasi Windows 7 daha iyi bu benim kendi değerlendirmem. Youtube'de gaming performance test orda ki testlere de bakarsan Windows 7 Oyun performansı şuan ki oyunlara göre Windows 8 den fps değeri olarak iyidir. Diğer incelemeler hakkında bilgi istersen foruma yazarsın elimizden geldiğince yardımcı oluruz.

Yeni laptoplarda her zaman önerim en güncel olan işletim sistemini kurmanız yani. Windows 8.1 .

Arkadaşlar size yazdığım sistem, laptop sistemi değil. Masaüstü bilgisayar sistemi. İkincisi sistem olarak windows 7 ultimate kurdum. Konu kilit ama diğer konularda öneri yapabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı