Gamers Arena'dan alınan LG-24GN650-B iade edilmeli mi?

karambyte

Kilopat
Merhabalar, ben LG-24GN650-B monitörünü iki gün önce sipariş verdim. Bu akşam geldi. Ancak forumda ve şikayet varda biraz şikayet ve olumsuz yorum okudum. Işık sızması ve ölü piksel durumunda servis raporu istiyor. Servis de satıcı firmayla görüşün diyormuş. Gamers arena da ilgilenmiyor diye okudum. Şimdi ben açmaya korkuyorum paketi direkt iade mi etmeliyim? Tekrar alamam çünkü. Işık sızması veyahut ölü piksel olursa geri almazsa öyle kullanmakta istemem. Sizce direkt iade edip, bana ölü piksel ve ışık sızması sorunlarında garanti verecek bir firmadan ya da direkt Vatan'dan gidip test edip mi almalıyım? Normalde her ürün için 14 gün içinde iade hakkım var diye biliyorum ama firma bana diyor ki servis raporu gerekli. Ya alamadım bu raporu o zaman monitör elimde kalacak demek...

Merhabalar, ben LG-24GN650-B monitörünü iki gün önce sipariş verdim. Bu akşam geldi. Ancak forumda ve şikayet varda biraz şikayet ve olumsuz yorum okudum. Işık sızması ve ölü piksel durumunda servis raporu istiyor. Servis de satıcı firmayla görüşün diyormuş. Gamers arena da ilgilenmiyor diye okudum. Şimdi ben açmaya korkuyorum paketi direkt iade mi etmeliyim? Tekrar alamam çünkü. Işık sızması veyahut ölü piksel olursa geri almazsa öyle kullanmakta istemem. Sizce direkt iade edip, bana ölü piksel ve ışık sızması sorunlarında garanti verecek bir firmadan ya da direkt Vatan'dan gidip test edip mi almalıyım? Normalde her ürün için 14 gün içinde iade hakkım var diye biliyorum ama firma bana diyor ki servis raporu gerekli. Ya alamadım bu raporu o zaman monitör elimde kalacak demek...
Dikkatli aç kurulum yapmadan test et. Eğer seni tatmin etmezse açtığın şekilde kutula ve cayma hakkını kullanarak iade et. Eğer kabul etmezlerse THH kapısı herkese açık 👍

Hocam iadeyi bilmem de ölü piksel çıkmayacak muhtemelen fakat ışık sızması çıkacağından emin gibiyim. Alan herkeste çıkmış çünkü, ben dahil.

Işık sızması çok sorun edilecek bir konu mu?

Herkeste aynı miktarda olmayabiliyor. Bende 4 kısımda varken forumdaki bir kişide 1 yerde vardı sadece. İlerde yayılacak veya büyüyecek bir şey de değil. Çok pimpirikli biriyseniz rahatsız eder onun haricinde düz siyah ekran veya siyaha yakın renklerde belli oluyor sadece zaten.

Herkeste aynı miktarda olmayabiliyor. Bende 4 kısımda varken forumdaki bir kişide 1 yerde vardı sadece. İleride yayılacak veya büyüyecek bir şey de değil. Çok pimpirikli biriyseniz rahatsız eder onun haricinde düz siyah ekran veya siyaha yakın renklerde belli oluyor sadece zaten.

Sadece siyahta anladım. Yani film izlerken hava gündüz diyelim sorun yok ama geceyse biraz ışık sızması yapıyor yan taraflar parlıyor doğru anladım değil mi? :D

Işık sızması hemen hemen tüm IPS panellerde var diye biliyorum. Bende de aynı monitör mevcut siyah ekran ve ışık olmayan ortamda belli oluyor sızma. Ölü piksel yok.

Mesela o YouTube'da ışık sızması testi var siyah beyaz nokta gidiyor. Bu monitör ile yaptım sorun yok hiç. Sorun olduğunda ne gibi durum oluyor. Geçtiği yer mi parlıyor?

Geri
Yukarı