Games Week İstanbul 2018

fullmetal

Kilopat
Makaleler
1
Duyan var duymayan vardır diye açıyorum başlığı. Duyan da neden açmamış bu saate kadar, ayıp. Biraz paylaşımcı olalım.

Arkadaşlar yarın CNR Expo Fuar Merkezinde Games Week İstanbul etkinliği başlıyor. Organizasyonda çok çeşitli etkinlikler mevcut. Hazır "E-Okul kapanmışken", sınavlar bitmişken gidilir bu etkinliğe! Ayrıntılar: Games Week İstanbul 2018 | CNR Expo - Yeşilköy / İstanbul

Hatta burada bir Technopat Zirvesi bile düzenlenebilir. Technopat ailesi olarak buluşup etkinliklere katılabilir, üyeler olarak tanışılıp sohbetler edilir, arkadaşlıklar kurulur. Gelecek olanlar bir yerde buluşup alanda beraber takılır diye düşündüm.

Neyse, gidecek olan herkese iyi eğlenceler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün gittim Games Week etkinliğine. Belki başka gidenler de olmuştur. Birkaç görüş aktarıyım:

- Sanırım ilk gün olduğu için, stantların çoğu yeni kuruluyor veya boştu.
- Yapılacak çok fazla etkinlik yok.
- Çok küçük bir alan ayrılmış.

İki saat kadar kaldık. Arkadaşımla Snow Bros oynamasaydık (jeton atma derdi yoktu :) ) o kadar bile kalmazdık. Gerçekten sıkıcı geçti. MSI birkaç hediye dağıttı, onun dışında etkinlik yapan görmedim. Birkaç görsel de ekleyim.

20180606_134432.jpg
20180606_134632.jpg
Phoenix standından. Arkada Deadpool cosplay yapan biri.

20180606_135017.jpg
Eski arcade oyunlarını, atari salonu tadında oynayabileceğiniz alan. Gayet keyifli oluyor. Biz Snow Bros oynadık. Metal Slug, Street Fighter falan mevcut.

20180606_135811.jpg

Phoenix tasarımlarından bir kasa.

20180606_150446.jpg
Phoenix standı.

20180606_140140.jpg
MSI standı. Birçok laptop, kasa, monitör ürünü mevcut MSI markasının. Anakart ve ekran kartları da sergilemişler.

Yarın CS:GO turnuvası var. Üniversiteler arası yapılıyor bu turnuva. İzlenebilir. Standlardaki bilgisayarlardan kendi Steam hesaplarınızla giriş yapıp oyun oynayabiliyorsunuz.
Birkaç saat geçiririm diyorsanız gidin derim. Ama çok uzun süre geçirilemeyebilir.

Ben arkadaşla dün gittim. Giriş ücreti 20₺.
Ben hayatımda bu kadar rezil bir fuar ne gördüm ne duydum. Oraya bilgisayarları yığmışlar. Yığmışlar dediğimde 10 tane falan. PUBG ve Far Cry 5 var. Başka olabilir ama bunları gördüm sadece. Yaklaşık 10 tane bilgisayar var ama sırada 50 kişi var. Sırada 50 kişi olmasına rağmen adamlar kalkmıyor. Sanki parasını verip oturmuş gibi sabahtan akşama kadar oynayacaklar. İnsan diğer kişileri de düşünür. Bak oyuna veya bilgisayara çekip git ya. Ne diye orada bir saat oturuyorsun? 3 tane çocuk gelmiş hadi PUBG oynayalım diye 3 tane bilgisayar kapmışlar kalkmıyorlar. Bir şey diyemiyorsun. Zaten önünde 7 kişi var. Neyse bilgisayar oynayamadık. Dedim bari gezelim. Turnuva alanı yapmışlar, etrafını çevrelemişler giremiyorsun. Nasıl giriliyor, oynanıyor belli değil. Orada baya bilgisayar olmasına rağmen yarısı bile dolu değil. Ayrıca oynamıyorlar sohbet ediyorlar. Hadi turnuvayı geç. Süper bilgisayarlar falan koymuşlar. Sonunda boş bulduk, bir deneyelim dedik. Fakat saçma sapan dandik bir oyun açtılar. Başka oyunda yok. O bilgisayarlarda saçma sapan oyun oynadık. Daha doğrusu 2 dakika dayandım.
İlerledik VR deneyimi falan var. Sırası azdı. Önümüzde 1 kişi var. İlk defa deneyeceğim için anlatmalarını istedim. Haklarını yemeyelim güzel ve sakin bir şekilde gösterdiler. Neyse deneyelim dedim. Daha ilk defa elime alıyorum ve neyin ne olduğunu çözemeden oyunda yenildim. Bir baktım istersen yeniden sıraya geç sıradakine verelim dediler. Orada 1 dakika oynamadım bile. Neyse zaten beğenmemiştim çıktım.
Kutu oyunu bölümü vardı. Bak orada düzen var. Öyle kafana göre duramıyorsun. Oyun bitince kalkıyorsun. Orada duran adamlar çok anlayışlı. Sıkılmadan oyunu öğrettiler, sıkılmadan cevap verdiler. Onlara lafım yok. Fakat diğer bölümler rezalet.
Ha birde yiyecek bölümü var. Fiyatı acayip kazık. Oradan yemenizi veya içmenizi önermem.

Kısaca gitmenizi önermem. 20₺ çok büyük para değil fakat cidden o yorgunluğa değmez. Özellikle İstanbul dışından gelmeyi düşünen varsa gelmesini tavsiye etmem. Beklediğiniz gibi güzel değil.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı