GameSatış dava açacağını söylüyor

The Yiğit

Decapat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yazılım - Oyun Geliştiriciliği
Merhaba, GameSatış adlı site dikkatsizliğim yüzünden aynı hesabı (50TL'lik basit bir hesap) 2 kişiye satmam sonucu önce iki alıcıyla da sorunu giderirsem problem kalmayacağını söylemelerine rağmen, olayın üstünden 4 ay geçtikten sonra alım yaparken bana alıcıların hakkımda dava açacağını, bilgilerimin savcılık ile paylaşılacağını söylediler. Sonradan okudum ki 5000 dolar tazminat ödemem gerekiyormuş. 50 TL'lik hesap için 5K dolar? 85000TL yapıyor? Neyse. Alıcılar ile sorunu çözdüm ve 4 ay geçti kimseden ses soluk yok herkes problemsiz. Sorunsuz. Iki alıcıya da iade sağladım. 4 ay sonra item almaya çalışırken bu mesajı almak çok korkuttu. Ne yapacağım bilgi almak istedim fakat destek talebi oluşturttular. Oradan cevap verilecekmiş detay vermediler canlı destekten. Olayı anlatan bir destek talebi oluşturdum yaşım 16. reşit bile değilim. Sizce olaydan ne çıkar ne yapacağım ben?

Eğer kuralları çerçevesinde böyle bir madde varsa her türlü açarlar hocam bu gibi yerlerde satış yapmak çok da kolay değil aslında en büyük örneği bu durum umarım destek üzerindne insiyatif kullanıp hallederler...

Ayvayı yemişsin gibi görünüyor. Oyun diyip küçümsemez kimse artık.

Eğer kuralları çerçevesinde böyle bir madde varsa her türlü açarlar hocam bu gibi yerlerde satış yapmak çok da kolay değil aslında en büyük örneği bu durum umarım destek üzerindne insiyatif kullanıp hallederler...
Buralar karışacak...

Ya şimdi bildiğim kadarı ile hesap satışı en azından oyun yapımcılarınca etik değil ve yasak. Yasa'da da böyle bir şey olmadığı için dava açsalar bile çok bir sorun olacağını sanmıyorum.

Benim fikrimce dikkatsizlik falan hikaye, basbayağı dolandırıcılık bu.(nedenine gelirsek yukarıdaki arkadaşında dediği gibi satıştan sonra ilan siliniyor).

Ancak ciddi bir yaptırımı olacağını sanmıyorum.

Geri
Yukarı