GameSatış üzerinden dava

Aynı şekilde bir dilekçe yaz. Tamamlanmış satışta malın kusurlu olduğunu kanıtlamadan haksız yere iade talep edilmesi ve tehdit edilmesi şeklinde. Konuşularak halledilecek şeyler. Hesabın kapatıldığına dair net kanıt vermek zorunda. Yok öyle "hesap kapandı paramı ver" demek. Çocuk oyuncağı mı bu ?

Aynı şekilde bir dilekçe yaz. Tamamlanmış satışta malın kusurlu olduğunu kanıtlamadan haksız yere iade talep edilmesi ve tehdit edilmesi şeklinde. Konuşularak halledilecek şeyler. Hesabın kapatıldığına dair net kanıt vermek zorunda. Yok öyle "hesap kapandı paramı ver" demek. Çocuk oyuncağı mı bu?

Bende aynı şekilde düşünüyorum hocam.

Durum anlattığın gibiyse bir şey olmaz, saçma olan teorik olarak adamın hesabı başkasına sattıktan sonra bu olayın yaşanması. Sen müneccim misin hesap başkasına geçtiginde geri alıyorsun da ondayken almıyorsun. Bana biraz kolpa geldi konuşma tarzından dolayı kişinin.

Bende aynı şekilde düşünüyorum hocam.
Sana net olarak riot tarafından hesabın kapatıldığına veya hesabın çalındığına dair bir ekran görüntüsü atmadığı sürece haklı olduğunu kanıtlayamaz. Sana kanıtı olmadan yazarsa da iade hakkı olmaz. Ki şöyle bir durum da var, Riot games kullanıcı sözleşmesinde yazdığı kadarıyla hesap alıp satmak yasak, riot bunu tespit ederse hesabı kapatabiliyor. Eğer hesap bu yolla kapandıysa zaten bunu kim belli ettiyse onun sorunu.

Sana net olarak riot tarafından hesabın kapatıldığına veya hesabın çalındığına dair bir ekran görüntüsü atmadığı sürece haklı olduğunu kanıtlayamaz. Sana kanıtı olmadan yazarsa da iade hakkı olmaz. Ki şöyle bir durum da var, Riot games kullanıcı sözleşmesinde yazdığı kadarıyla hesap alıp satmak yasak, riot bunu tespit ederse hesabı kapatabiliyor. Eğer hesap bu yolla kapandıysa zaten bunu kim belli ettiyse onun sorunu.
Bir ekran görüntüsü ya da mail editlemek çok kolay, bu kanıt ancak olay mahkemeye çıkarsa netlik kazanabilir.

Durum anlattığın gibiyse bir şey olmaz, saçma olan teorik olarak adamın hesabı başkasına sattıktan sonra bu olayın yaşanması. Sen müneccim misin hesap başkasına geçtiginde geri alıyorsun da ondayken almıyorsun. Bana biraz kolpa geldi konuşma tarzından dolayı kişinin.
Karşısındaki kişinin yaşının küçük olduğunu anlayınca böyle yapar bu tipler. Ayak yapıyor aklınca parayı alacak. Kanıt ver sonra adam vermezse zaten haklısın git aç davanı. Ss yok bir şey yok, neymiş hesabı çalınmış ve sattıktan sonra çalınmış. Allah Allah, işe bak yav :D

Bir ekran görüntüsü ya da mail editlemek çok kolay, bu kanıt ancak olay mahkemeye çıkarsa netlik kazanabilir.
Orası doğru, burada site yönetimi aracılık edecek ve iki tarafın da bilgisayarlarına uzaktan bağlanıp inceleyecekler. Gelen mailin doğruluğundan emin olarak bu arkadaşa bak dostum durum gerçekten yaşanmış, iade verirsen senin adına iyi olur yoksa dava hakkı var diyecekler. Dediğim gibi, riot games'e göre hesap satışı zaten yasak. En son satan adamı ilgilendiriyor bu durum. Ben sana hesabı versem, sendeyken kapansa benim suçum. Ama ben sana vereceğim, aradan zaman geçecek sen satacaksın ve sonra bana hesap kapandı diyeceksin. Fazlasıyla uydurma.

Karşısındaki kişinin yaşının küçük olduğunu anlayınca böyle yapar bu tipler. Ayak yapıyor aklınca parayı alacak. Kanıt ver sonra adam vermezse zaten haklısın git aç davanı. Ss yok bir şey yok, neymiş hesabı çalınmış ve sattıktan sonra çalınmış. Allah Allah, işe bak yav :D
Zaten şimdi aynı mantıkla sorumluluk onda oluyor, yani bizzat kendisi güvenlik koşullarını sağlayamamış. Hesap o sattıktan sonra kapandıysa bile konu sahibi arkadaş bundan ne kadar sorumlu tartışılır. Dava açan arkadaş konu sahibi arkadaş ile aynı konumda olduğunun farkında değil.

Ki şunu da belirteyim, bu tarz işleri anlaşmalı şekilde yapan birkaç eleman var bu sitede. Kendi hesaplarını burada satıyorlar, sonra çalıp diğer sitede satıyorlar ve nasıl yapıyorlarsa maili vs bu sitede sattıkları kişinin maili gibi gösterip bak kardeşim senin hesabını bu adam çaldı diye mailini mağdur olan kişiye atıp çekiliyorlar aradan.
Zaten şimdi aynı mantıkla sorumluluk onda oluyor, yani bizzat kendisi güvenlik koşullarını sağlayamamış. Hesap o sattıktan sonra kapandıysa bile konu sahibi arkadaş bundan ne kadar sorumlu tartışılır. Dava açan arkadaş konu sahibi arkadaş ile aynı konumda olduğunun farkında değil.
Kesinlikle katılıyorum. Benim arkadaşa tavsiyem parayı yine hazırda tutması ve beklemesi. Direkt dava olmuyor önce uzlaşma sağlanıyor diye biliyorum. Eğer uzlaşma olursa parayı verir gider. Ama haber gelmezse zaten yalan olduğu belli olur.

Benden ondan bahsediyorum @Onos hesabı satmış ve site şartlarınca gerekli beyanlarda bulunmuş. Satın alan kişi de aynı hesap için o site beyanlarını kabul ederek satış yapmış. Bu durumda sözde satış şartlarını karşılamayan da kendisi. Sorumluluğun ne kadarı konu sahibi arkadaşda ki?

Benden ondan bahsediyorum @Onos hesabı satmış ve site şartlarınca gerekli beyanlarda bulunmuş. Satın alan kişi de aynı hesap için o site beyanlarını kabul ederek satış yapmış. Bu durumda sözde satış şartlarını karşılamayan da kendisi. Sorumluluğun ne kadarı konu sahibi arkadaşda ki?

Benim de bir fikrim yok hocam bekleyip öğreneceğiz kolpa mı doğru mu olduğunu 18'inde dedi yanlış hatırlamıyorsam bayram tatili falan dedi 18'inde site bir şey falan dedi orada yazıyor zaten. Hakkımda hayırlısı olsun de diyeyim.

Geri
Yukarı