Gamesir X2 inceleme

Kutu içeriği:

• Gamepad
  • Analog başlığı.
  • Teşekkür kartı sticker ve kullanım klavuzu.
  • Gamepad taşıma ve koruma çantası.

20210329_170608.jpg

Dizayn: Nintendo Switch'e oldukça benzemekte olup Nintendo Switch tuş dizilimine sahip. Type-C giriş ile telefonunuza bağlayıp direkt olarak kullanmanızı sağlıyor. Type-C kısmı oynar başlıklı bir yapıda olup kırılgan değil telefonu yerleştirirken telefonun ya da cihazın Type-C girişini kırarım korkusu olmuyor. Gayet rahat bir şekilde oturuyor. Cihazın arka kısmında hafif pütürlü bir plastik kullanılmış olup elden kaymadan durmasını sağlıyor. Cihaz açılıp kapanabilen bir yapıya sahip ve gayet büyük telefonları da alabilecek kapasitede. Telefon kabı varken denedim gayet güzel bir şekilde oturup kullanılabiliyor. Analog kısımları biraz küçük olsa da koruma bandını takınca elde daha iyi duruyor ve koruma bandı da kullanımınızı rahatsız eden türlerden değil. L1 R1 l2 R2 tuşları ise dijital ve fare tıklamasına benzer bir sesi var ve yumuşak bir basım hissi var. D'pad kısmı ise gayet güzel özellikle retro oyunları için alacaksanız ileri geri çok seri bir şekilde yapılabiliyor yani D'padi gayet güzel bir kullanımı var. Ekstradan ise de ekran görüntüsü alma ve Home yani ana ekrana dönme tuşu bulunmakta.

Not:: Ekstradan telefon takılı iken ayrıca bir Type-C portu var oradan oyun oynarken aynı anda telefonu şarj edebiliyorsunuz fakat benim telefonumda hızlı şarj etmedi. Yavaş bir şekilde şarj oldu.

Önden görünüm

20210329_170835.jpg

Önden görünüm

20210329_170918.jpg

Telefondan oynarken şarj için kablonun takıldığı yer

20210329_170944.jpg

Arkadan görünüm

20210329_171044.jpg

performans: analog hassasiyeti olarak gayet yerinde FPS oyunları için gayet ideal. Deadzone neredeyse yok. A, B, X, y ve dpad kısmı basış hissi normal gamepadlerden biraz farklı ve tok bir mekanik tuşa basıyormuş hissi var. Ayrıca dpad performansı şu ana kullandığım gamepadler arasında en iyilerden bir tanesi sadece tek eksisi çarpraz yönlere biraz zor basılıyor onun dışında mükemmele yakın bir dpadi var. L2 ve R2 tuşları ise dijital yani bir hassasiyeti yok fakat hedef kitlesine bakılınca bu bir eksi değil.

Uyumluluk: sadece Android ile kullanılabiliyor. iOS işletim sisteminiz varsa hiç bakmayın bile ve PC'de kablolu denedim algılamıyor yani PC'de kullanımı da yok.

Artıları

• Ergonomik yapısı var.
  • Kutu içeriği gayet güzel dolu dolu geliyor.
  • Analog hassasiyetleri güzel FPS oyunları için gayet ideal.
  • A, B, X, y ve D'pad tuşlarının basım hissi gayet tok ve hoş.
Eksileri
1- D'padin çapraza basması biraz zor.
2- sadece andriodde kullanılıyor.

Final değerlendirmesi kimler almalı kimler almamalı?

İleride ülkemizde xcloud vb. bulut tabanlı sistemler gelince bu tarz cihazların yaygınlaşacağını düşünüyorum ama şu anda sadece GeForce NOW var. Kimler almalı sorusuna gelince de retro tarzı oyunlar ağırlıkta oynuyorsanız veya rekabetçi mobilde gamepad destekleyen bir oyun oynuyorsanız değer. Tuşlarının dijital olması tepkime süresinde gayet avantajlı bir durum. Kablosuz kullanım imkanı olmasa da telefonun şarjını çok az yediği için bunu bir dezavantaj olarak almadım. İndirim dönemlerinde 60 dolar civarı bir fiyat aralığında satılıyor. Pahalı bir ürün olsa da kendi rakiplerine göre nispeten uygun bir fiyatı var. Eğer sadece Android'de oyun oynuyorsanız değer yok eğer ben PC'de oyun oynayan biriyim diyorsanız ya da çoklu platform desteği istiyorum diyorsanız başka modellere yönelmeniz daha doğru olacaktır.

Dosya Ekleri

• 20210329_170757.jpg
    20210329_170757.jpg
    348,7 KB · Görüntüleme: 72
Teşekkürler. Aklınıza takılan bir şey olursa sorabilirsiniz.

Merhabalar bir şey soracaktım konu dışı soru soracağım galiba ama ben dün Monster Pusat Pro aldım analog hassasiyetini oyun oynarken fark ettimki istediğim gibi bir analog hassasiyeti yoktu analogu çok azıcık ittirdiğimde herhangi bir yere tepki vermiyordu sanırsam analogun ölü bölgesi var galiba şöyle izah edeyim attığım fotoda pembeyle işaretlediğim yer analogu çevirdiğimde tepki vermiyordu ben kendim bunun için bir ayarmı yapmam lazım ama Xbox kolu olarak görmüştü ayar yapmaya gerek yok diye biliyorum eğer kolda sıkıntı varsada analog hassasiyeti iyi olan FPS oyunu için oyun kolu önerir misiniz ?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    30,7 KB · Görüntüleme: 36
Merhabalar bir şey soracaktım konu dışı soru soracağım galiba ama ben dün Monster Pusat Pro aldım analog hassasiyetini oyun oynarken fark ettimki istediğim gibi bir analog hassasiyeti yoktu analogu çok azıcık ittirdiğimde herhangi bir yere tepki vermiyordu sanırsam analogun ölü bölgesi var galiba şöyle izah edeyim attığım fotoda pembeyle işaretlediğim yer analogu çevirdiğimde tepki vermiyordu ben kendim bunun için bir ayarmı yapmam lazım ama Xbox kolu olarak görmüştü ayar yapmaya gerek yok diye biliyorum eğer kolda sıkıntı varsada analog hassasiyeti iyi olan FPS oyunu için oyun kolu önerir misiniz ?
Steamde ölü bölge ayarı var geniş ekran moduna alıp ayarla. Ha dersin ki dokunur sokunmaz algılasın dersen birçok gamepad denedim daha hiçbiri öyle değil çok minimal bir ölü bölge olur hepsinde. Ayarladıktan sonra baya bir azaldığını farl edeceksin.

Steam'de ölü bölge ayarı var geniş ekran moduna alıp ayarla. Ha dersin ki dokunur sokunmaz algılasın dersen birçok gamepad denedim daha hiçbiri öyle değil çok minimal bir ölü bölge olur hepsinde. Ayarladıktan sonra bayağı bir azaldığını farl edeceksin.

PS4 DualShock V2 orijinal almaya karar verdim Monster Pusat yerine umarım pişman olmam birçok yoruma baktım Monster Pusat analog hassasiyeti kötü diyormuşlar analog tuşları çapraz yönü çok iyi algılamıyormuş analog kalitesi kötü diye birçok yorum duydum.

PS4 DualShock V2 orijinal almaya karar verdim Monster Pusat yerine umarım pişman olmam birçok yoruma baktım Monster Pusat analog hassasiyeti kötü diyormuşlar analog tuşları çapraz yönü çok iyi algılamıyormuş analog kalitesi kötü diye birçok yorum duydum.
Monster'ın ürünü ile dualshock 4 kıyas etmek biraz saçma çünkü monster gamepad dualshock'a göre baya bir dandik kalıyor. bütçen dahilinde en iyiden kötüye sıralama yapamam gerekirse xbox one s ya da series s en iyisi sonra dualshock 4(orijinal olması koşulunda) ve gamesir g4 pro geliyor. Bu bahsettiklerimin hepsi elimde mevcut yani bunlardan herhangi birini alsan pişman olmazsın kısaca.

PS4 DualShock gamepadde triggerlarında hassasiyet var mıdır ? Forza Horizon 4 ya da ETS 2 oynarken gaz verirken trigger tuşlarıyla daha rahat etmek istiyorumda.
Vardır. Mesafe bakımından g4 pro ile dualshock 4 benzer trigger mesafesine sahip. En iyi trigger bunlar arasında xbox one s ya series s controller fakat onlar da biraz tuzlu.

Yeni konular

Geri
Yukarı