Gametech GT-001 Sıvı soğutma tavsiyesi

Literaryps

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Youtuber
Konulara biraz baktım da göremedim yanlışım varsa düzeltin. Gametech GT-001 6X120MM Rainbow Fanlı Gaming Oyuncu Fiyatı Bu kasa için uygun sıvı soğutmaların ne olduğunu bulamadım açıkcası ilk defa sıvı soğutma alacağım. Render yayın bilgisayarım sürekli bir şekilde ısınma sıkıntısı var. Özellikle yaz aylarında bu yüzden almam gerekiyor artık, fiyatın önemi yok sadece ne almam gerektiğini bilmiyorum. Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın sitesinde Sıvı Soğutma ile ilgili herhangi bir bilgi verilmemiş. Ancak üst tarafta 2 adet fan yuvası görüyorum, eğer anakart ile üst taraf arasında yeterli boyutta alan varsa takılabilir diye düşünüyorum.

Sistemin ısınmasının nedeni bence ve büyük ihtimalle kasanın etkisi var. Sıvı soğutma yerine iyi hava sirkülasyonuna sahip bir kasaya geçebilirsin, tabii senin için uygunsa. Yeni bir kasaya geçtikten sonra sorun gerçekten bileşenlerde ise en azından resmi olarak Sıvı Soğutma destekli bir kasan olmuş olur. :D

Kasanız Çin malı, bilindik olmayan bir ürün. Bu yüzden sitesinde sıvı soğutma hakkında bir bilgi vermemiş.
@MayCrasH Game Tech PC
Ortlama bir bütçe belirtirseniz bir soğutma önerebiliriz fakat uyar mı uymaz mı bilemeyiz.
Galiba ben yanlış arattım. Fakat hala dokumanlara ulaşamıyorum.

Hem render yaparken gün içerisinde hemde yayın açık oluyor genellikle bu yüzden baya bir ısınması oluyor düm düz eko fanlı kasa almıştım sırf uğraşmamak için şimdi sıvı soğutma alma gereği duyuyorum. Bende bulamadım sizin gibi ilginç gerçekten :D

Resimlerden yorumla yeterli radyatör boşluğu varsa üste 120/240/280 öne 120/240/280/360 mm sıvı soğutma takılabilir gibi duruyor. Görsel her zaman yanıltıcıdır. Kasa elinize ulaştıysa kendiniz ölçmeniz gerekebilir. Eğer ölçüleri söylerseniz tavsiyede bulunabiliriz.

Merhaba öncelikle konuyu hortlatmış gibi olacağım bende bu kasayı kullanıyorum üstünde çıkan kasanın fanları soğutmuyor ben onları Ezdiy-Fab markasının white Edition 6'lı seti ile değiştirdim şimdi kasanın içi buz gibi sıvı soğutmayı da Team T-Force siren GD240e white Edition modelini sipariş verdim bugün. Yukarı kısmına 2 adet fan sığıyor kasanın bu arada.

Merhaba öncelikle konuyu hortlatmış gibi olacağım bende bu kasayı kullanıyorum üstünde çıkan kasanın fanları soğutmuyor ben onları ezdiy-fab markasının white Edition 6'lı seti ile değiştirdim şimdi kasanın içi buz gibi sıvı soğutmayı da Team T-Force siren GD240e white Edition modelini sipariş verdim bugün. Yukarı kısmına 2 adet fan sığıyor kasanın bu arada.

Bir de güç kaynağının fan kısmı alt a mı bakması gerekiyor yoksa üst kısmamı bakması gerekiyor onu hala çözemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı