Gametech X-Coler mesh alınır mı?

Bütçe
800

Koneko Toujou

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese iyi sosyaller.

Bu ürünü almayı düşünüyorum. Sizce nasıl bir kasa deneyimi tecrübesi olanlar paylaşırsa çok sevinirim. Kasa güzel değilse RGB'si kapanabilen sessiz bir kasa arıyorum maksimum bütçem 800 TL.

Şimdiden teşekkürler.

Kasa güzel ben kullanıyorum fakat küçük olmasından dolayı sonradan sistemi değiştirmek istersen kasayı da değiştirme ihtimalin olabilir onu göze almak gerekir. Ben pek bir beklentim olmadan almıştım fakat beklediğimden daha kaliteli bir ürünle karşılaştım 1,5 senedir kullanıyorum. Tabi ben aldığımda fiyatı 350 TL idi. Belki bütçenize uygun daha güzel tavsiyeler gelebilir tabi.

Kasa güzel ben kullanıyorum fakat küçük olmasından dolayı sonradan sistemi değiştirmek istersen kasayı da değiştirme ihtimalin olabilir onu göze almak gerekir. Ben pek bir beklentim olmadan almıştım fakat beklediğimden daha kaliteli bir ürünle karşılaştım 1,5 senedir kullanıyorum. Tabii ben aldığımda fiyatı 350 TL idi.

Peki fanlar ve hava akışından memnun musunuz? Başka bir konuda iyi olmadığı söylenmişti. Ayrıca ses düzeyi nasıldır şu anki kasamı ses düzeyi yüksekliğinden değiştiriyorum. Ayrıca RGB için açınıp kapanabilme var mıdır? (renk değişmesine gerek yok kapansa yeter)
Düzenleme: Kasanın içinde büyük sayılabilecek Snowman M200 combo soğutucu ve ASUS DirectCU 2 GTX 560 Ti var bunlar rahatça sığar mı?

Peki fanlar ve hava akışından memnun musunuz? Başka bir konuda iyi olmadığı söylenmişti. Ayrıca ses düzeyi nasıldır şu anki kasamı ses düzeyi yüksekliğinden değiştiriyorum. Ayrıca RGB için açınıp kapanabilme var mıdır? (renk değişmesine gerek yok kapansa yeter)
Kasanın küçük olmasından kaynaklı benim ekran kartım bir kaç derece fazladan ısınıyor. Onun dışında fanları gayet sessiz kasa masamın üstünde olmasına rağmen. Fanların renk ayarı kasanın restart tuşuna ayarlı bir vaziyette geliyor, her bastığınızda fanların rengi değişiyor, basılı tuttuğunuzda ise 4 fanın da ışığı sönüyor.

Kasanın küçük olmasından kaynaklı benim ekran kartım birkaç derece fazladan ısınıyor. Onun dışında fanları gayet sessiz kasa masamın üstünde olmasına rağmen. Fanların renk ayarı kasanın restart tuşuna ayarlı bir vaziyette geliyor, her bastığınızda fanların rengi değişiyor, basılı tuttuğunuzda ise 4 fanın da ışığı sönüyor.

Düzenleme yaptım o soruya da cevap verirseniz sevinirim.

Kasanın içinde büyük sayılabilecek Snowman M200 combo soğutucu ve ASUS DirectCU 2 GTX 560 Ti var bunlar rahatça sığar mı?
Söylediğiniz soğutucunun yüksekliği 130mm, kasanın desteklediği maksimum soğutucu yüksekliği ise 160mm, yani kasaya rahatça sığar. Ekran kartı için de 32cm'lik bir kısım var rahatça sığacaktır.

Söylediğiniz soğutucunun yüksekliği 130mm, kasanın desteklediği maksimum soğutucu yüksekliği ise 160mm, yani kasaya rahatça sığar. Ekran kartı için de 32Cm'lik bir kısım var rahatça sığacaktır.

Tamamdır o halde yardımınız için çok teşekkürler kafama takılan başak bir şey olursa tekrar soracağım.

Söylediğiniz soğutucunun yüksekliği 130mm, kasanın desteklediği maksimum soğutucu yüksekliği ise 160mm, yani kasaya rahatça sığar. Ekran kartı için de 32Cm'lik bir kısım var rahatça sığacaktır.

Hocam konuyu tekrar gündeme getirmek istiyorum. Bu kasaya ASUS GTX 560 Ti uygun olur mu? Dediğiniz gibi kasa küçük, izlediğim videolarda gördüğüm kadarıyla kendi kullandığım ekran kartını 2 slota taksam.
Altında 2 slot daha yer kalıyor fakat bu biraz (hava akışı konusundan) tam soğutma sağlayabilecekmiş gibi gelmiyor. Sizin düşünceniz nedir? Ayrıca kullandığınız ekran kartı nedir karşılaştırma yapabilelim boyut açısından.

@Metin Eren Türkmen

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam konuyu tekrar gündeme getirmek istiyorum. Bu kasaya ASUS GTX 560 Ti uygun olur mu? Dediğiniz gibi kasa küçük, izlediğim videolarda gördüğüm kadarıyla kendi kullandığım ekran kartını 2 slota taksam.
Altında 2 slot daha yer kalıyor fakat bu biraz (hava akışı konusundan) tam soğutma sağlayabilecekmiş gibi gelmiyor. Sizin düşünceniz nedir? Ayrıca kullandığınız ekran kartı nedir karşılaştırma yapabilelim boyut açısından.

@Metin Eren Türkmen

Benim ekran kartım 1660 Ti Gaming X. Anakartım da TUF Gaming B450M Pro S, ekran kartı anakartın 1. PCI-e slotuna takılı alt kısmında boşluk kalıyor. Yaz olduğundan dolayı oyunlarda 74-75 derecelerde takılıyor kart. Kışın 72 derecenin üstünü görmüyor. Kasa biraz daha büyük olsa sıcaklıklarım biraz daha düşük olurdu ama yine de memnunum.

Geri
Yukarı