Oyunlara Bu Kadar Para Vermek Değer Mi?

Hocam Online tarafı için verilir, offline oynayıp ne yapacağım.

Bende sırf Online için aldım bu sene ilk FIFA denememdi, kesinlikle değmez ben daha almamayı düşünüyorum. Oyun içinde çok fazla bug var ve kalecileri aşırı kötü yapmışlar. Yanından geçen topa sırf iyi oyuncu diye karşılık veremiyor. Kaleciyi açıyorsun oyuncu yanından koşup geçiyor. Orta sahadan kuvvetli şut vuruyorsun ve kaleci olduğu yerde atlamış gibi yapıyor yani kaaleciler aşırı işlevsiz. Tek pas oynayacağım diyorsun ama art arda tiki taka yapamıyorlar oyuncular yanındaki oyuncuya tek top oynayamıyorlar illa ayağında stop ettirmen lazım. Eğer kanatların hızlı ise defanasın yanından geçip gidiyor defansın çapraza hızlı koşu atamıyor. Dolayısıyla hızlı bir kanat oyuncusu sadece koşarak defansını yarabiliyor. Ayrıca plase ve trivela vurunca %90 gol oluyor kaleciler zaten çöp olduğu için her türlü uzanamıyorlar. Bu arada defansımda kompany var ve değeri 4 milyon o bile çapraza koşamıyor. Yani oyuncuların kötüdür diye düşünme. Bu arada div 3 oyuncusuydum daha kassam kasardım ama dün oyunu sildim.

Zevke para vermektir bunun adı. Sinema bileti almak, tiyatroyaya bilet almak veya bir standup gösterisine bilet almakla aynı şey. Bunlara para verirsiniz çünkü gülmek, eğlenmek vakit geçirmek istersiniz verdiğiniz paranın karşılığında bunlar size 2-3 saatlik bir seyir keyfi sunar. Oyun oynamakta bunlarla aynı şey fakat daha doyurucu. Çünkü hem aldığınız oyunu bir nevi kendiniz yönetiyor kendi seçeneklerinizle oynuyorsunuz hem de süre olarak daha uzun. Misal herhangi bir fifa oyununu senelerce oynuyorsunuz veya battlefield call of duty gibi oyunları multiplayer olarak yine senelerce oynayabiliyorsunuz. Steamde binlerce oyun var diye hepsini bir anda satın almıyorsunuz, zaten bir tane oyuna para verip aldıktan sonra onu oynayıp bitirmekle meşgulsünüz ve bu süreçte diğer oyunlar illaki indirime falan giriyor. Denk getirdikçe alıyorsunuz. Zaten her zaman anlatmaya çalıştığım şey bu, oyunu edinmenin ücretsiz (korsan) yolu elinizin altında olduğundan herhangi bir efor sarfetmediğinizden herkese kolay ve olası geliyor, fakat üstte verdiğim örneklere bakarak düşündüğünüzde yapılan şeyin aslında yanlış olduğu ortaya çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı