Gaming Book için İşlemci mi Ekran Kartı mı ?

canciger13

Hectopat
Daha fazla  
İncelediğim ve önerdiğiniz gaming booklarda aynı fiyatta olan iki modeller oluyor. Fakat birinin işlemcisi i5 ken ekran kartı GTX 850M, diğerinin işlemcisi i7 iken GTX 765M. Şimdi terciğimi yaparken hangisinden yana kullanmayalım. Almışken i7 alayım diyorum ama ekran kartı da önemli. Yardımınızı bekliyorum arkadaşlar. Hangi model beni uzun süre güncel oyunlardaki ihtiyacımı karşılar ?

Son düzenleyen: Moderatör:
MSİ GS60 Ghost alın. İ7 4200MQ işlemci ve GTX870M ekran kartı var. Daha da sayamadığım dolu güzelliği var :D.

GTX850M ekran kartını taşıyan model daha iyi duruyor. Daha güncel bir karta sahip Recep abinin dediği gibi Maxwell olduğu için daha az ısınma ve güç tüketimi yapacaktır.

3-4 sene rahat götürür diye bir şey yok. Bunda 3-4 yıl önce günümüzdeki Watch Dogs gibi bir oyun hayallerde olurdu ya da "bu çok çok pahalı bizler sahip olamayız" gibi şeyler söylenirdi. Teknoloji her geçen gün gelişiyor. Ama ultra takıntınız yoksa yüksek çözünürlükte oynayabilirsiniz.

Tabii ki 2.500 TL verip 5 sene tüm grafikleri ultra kaldırmasını beklemiyorum.Dediğiniz gibi yüksek çözünürlük beni tatmin etsin yeter.Son olarak da MSI GE70 20e ya da MSI GE70 2pc yi mi alayım ?
.Teşekkürler yorumlarınıza.

Bir şey soracam neden 17.3" ? Taşıması o kadar kolay değil. Zorunlu kalmadıkça hiç kimse önermiyor. Recep abi'de önermiyordu. Fakat her iki ürünüde alamazsınız çünkü o sitede stoklarda yok. Açtığım bir konu var Monster ve MSI karşılaştırmıştım. Fakat siz MSI vs. MSI yaptınız. Ürünler arasındaki farkı şöyle sayayım. Bir ürün Intel i5 diğeri ise Intel i7 işlemciye çok kafa yormayın her ikisi sizin işinizi çok çok rahat görecektir. Bir üründe GTX765M var diğerinde ise yeni nesil Maxwell mimariye sahip GTX850M var. 765M çok çok az ileride görünüyor. FPS ölçmelerinde fakat aynı ayarlarda oynatıyor GTX850M ile yani pek bir ayar farkı olmaz sadece biraz FPS farkı olur fakat bu dağlar kadar değildir. Ben seçimimi GTX850M'den yana yapardım. Nedeni ise Maxwell mimarisi, bu mimari ile ekran kartı daha az enerji tüketiyor ve daha az ısınıyor. Ama seçim sizin. Birde GTX850M modelli notebook programlanabilir bir klavyeye sahip milyonlarda farklı renk kombine seçeneği var.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı