İnceleme Gaming.gen.tr deneyimi ve Mantis 6800 sistem incelemesi

Emeğin için çok teşekkür ederim gerçekten, yakın zamanda yaşadığım problem yüzünden FPS değerlerini araştırıyorum ve karşılaştırıyorum eğer yapabilirsen sadece 1 oyunda olur 1080p test edebilir misin? Bende ne yazık ki 2K monitor yok o yüzden karşılaştırma yapamıyorum kusura bakma şimdiden

Rica ederim dostum. Yaşadığın problem nedir belirtirsen yardımcı olmaya çalışalım.
Spiderman 1080p

Rica ederim dostum. Yaşadığın problem nedir belirtirsen yardımcı olmaya çalışalım.
Spider-Man 1080p
Eki Görüntüle 1764970

Tekrardan teşekkür ederim, 2 gün önce elektrikler gittiğinden beri sistem FPS anlamında her gün gibi performans vermemeye başladı
Aşağıda şu an test yaptığım bazı oyunlar var 1080p her şey açık sadece RT varsa oyunda o kapalı bende. BIOS son sürüm, ekren kartı; 24.4.3 sürüm
Overwatch 2 (Oyun 2 gündür açıldığında 20 FPS'ler de açılıyor daha sonra 60'a sabitleniyor olması gerektiği gibi, ancak Mac'ta 90-120 FPS'lerde kalıyor ayarları tekrar yükseğe-zaten yüksek ben sadece ayarı kısıp tekrar olduğu hale geri getiriyorum- çektiğimde 200-250 arası oluyor ki normalde bu civarda oluyor ancak her maç böyle yapmam gerekiyor)

Tokyo GhostWire(Her şey en yüksekte RT kapalı bu oyunda 90 FPS rahat gelirken şimdi ancak durduğumda 80 FPS alıyorum hareket halinde combat olamayan yerde 50-60 arası oluyor Combat'ta daha da kötü

Path of Exile(Sanırım aralarında tek düzgün çalışan oyun bu ama onda da aksiyon halinde 40-50 arası oluyor)

Merak ettiğim neden kesinti sonrası FPS değerleri değişti? Sistem acaba hasar mı gördü yoksa normalde de böyle mi? Bir de yüzde ve binde birler aşırı kötü

Hocam çok detaylı bilgim yok fakat elektrik kesintisi tesadüfü olabilir, aynı şekilde ben önceki amd sürümlerinden birinde olması gerekenden çok düşük fps alıyordum, DDU ile sürücüyü silip tekrar yüklediğimde ya da bir önceki sürüme geçtiğimde FPS eski haline dönüp yükseliyordu. 3-4 defa bu tekrarladı ve her defasında DDU ile sürücü kaldırıp kuruyordum. Aklıma gelen en basit çözüm şimdilik bu, sürücüyü DDU ile kaldırıp bir önceki sürümü deneyin.

DDU'u denedim ama ne yazık ki FPS değerleri değişmedi şimdilik birkaç gün kullanacağım olmadı belki zamanla düzelir, çok sağ ol zamanını ayırdığın için kolay gelsin iyi günler dilerim

DDU'u denedim ama ne yazık ki FPS değerleri değişmedi şimdilik birkaç gün kullanacağım olmadı belki zamanla düzelir, çok sağ ol zamanını ayırdığın için kolay gelsin iyi günler dilerim
Hocam aynı sistem bende de var sizde fsp drop gibi bir durum var elektrik kesintisinde hdd de sorun olabilir buna bir bakmak lazım. onun dışında full gpu kullanımında fps değerleri normal gibi duruyor. elektrik kesintisinin ekran kartına bir zararının olacağını pek tahmin etmiyorum fakat oyunlar hdd ye yüklüyse ve hdd de badsector tarzı bir durum oluştuysa fps drop olabilir. ayrıca sizin işlemci 5600 ise 4600mhz oc yapılmış gibi duruyor. RDR2 de benzer sorunu bende yaşıyordum ekran kartında kesin problem olduğunu düşünmek için gpu kullanımının full olması lazım. RDR2 de ben düşük fps alıyordum fakat gpu kullanımıda düşüktü ayarlarla çok oynadım nasıl olduysa gpu kullanımı hemen her durumda full olmaya başladı ve fps de bununla birlikte ciddi yükseldi. gpu kullanımı full değilse fps nin düşmesi normal. ilginç şekilde aynı oyunda bile bazen aynı ortamda full gpu kullanırken nasıl oluyorsa bu değişiyor gpu kullanımı düşüyor ve fps de buna bağlı düşüyor.

Son düzenleme:

Cevabın için teşekkür ederim, 500 GB WD Blue SN570 kullandığım depolama cihazı sanırım M.2 SSD olarak geçiyor (I scored 51 486 in Night Raid) ve işlemci 5600X. Sanırım karşılaştığınız problemle ben şu an Tokto Ghost Wire de karşılaşıyorum ne yapsam doğru düzgün çalışmıyor oyun ya optimizasonu kötü ya da şans yok bende. Elden başka bir şey gelmiyor o yüzden ben şimdilik böyle kullanıyorum, tekrardan sağ ol cevabın için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…