Gaming.gen.tr'den i5 12400F sistem alınır mı?

wolafran

Kilopat
Daha fazla  
Selam dostlar. Herkese iyi bayramlar. Ben yeni bir sistem alacağım fakat kararsız kaldım ve de pek sistemler ile ilgili bir bilgim yok.
Şimdi birkaç sorum olacak. Sistem şu şekilde;

İşlemci: i5 12400F.
Anakart: ASUS Prime B660M-K 5333MHz.
Ekran kartı: ASUS TUF RTX 3060 V2 OC.
RAM: Corsair 16 GB (2×8) Vengeance LPX 3200 MHz CL16 DDR4.
M.2 SSD: Kingston 500GB NV1 NVMe okuma 2100 MB-yazma 1700 MB M.2 SSD (SNVS/500G)
PSU: ASUS TUF Gaming 650W 80+ Bronze PSU.

Şimdi öncelikle Gaming gen TR'den alacağım birçok yerde gördüm YouTube'da olsun sizce güvenli bir site mi?
Sonra sistem için 650W PSU yeterli olur mu?
Ve SSD sizce nasıldır tavsiye eder misiniz?

hocam bahsettiğiniz sistem cumartesi çıkış fiyatı 15999'du gaming.gen.tr'de. şimdi sanırım 16499 olmuş. elbette ihtiyacınıza göre değişir ama aşağıya eklediğim yine aynı sitedeki yakın bir modeli de incelemenizi öneririm.

işlemci ve anakarttan biraz feragat ederek 14 bin'e şunu alırsanız performansta çok da düşüş yaşamadan 2500 tl kâr etmiş olursunuz. iki işlemci kıyasını 3060ti ile yapıldığı ilgili benchmark videosunu aşağıya ekliyorum. tam değer alamazsınız elbette sizin kartınız 3060 ama neticede bir referans noktası olur size.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

eğer amacınız sadece oyun değilse ve ben bir süre upgrade yapmak istemiyorum, tasarım video editing vs de yapacağım diyorsanız tartı 12400f'li modelden yana ağır basacaktır.

hocam bahsettiğiniz sistem cumartesi çıkış fiyatı 15999'du gaming.gen.tr'de. şimdi sanırım 16499 olmuş. elbette ihtiyacınıza göre değişir ama aşağıya eklediğim yine aynı sitedeki yakın bir modeli de incelemenizi öneririm.

işlemci ve anakarttan biraz feragat ederek 14 bin'e şunu alırsanız performansta çok da düşüş yaşamadan 2500 tl kâr etmiş olursunuz. iki işlemci kıyasını 3060ti ile yapıldığı ilgili benchmark videosunu aşağıya ekliyorum. tam değer alamazsınız elbette sizin kartınız 3060 ama neticede bir referans noktası olur size.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

eğer amacınız sadece oyun değilse ve ben bir süre upgrade yapmak istemiyorum, tasarım video editing vs de yapacağım diyorsanız tartı 12400f'li modelden yana ağır basacaktır.
sağolun hocam cevabınız için benim düşüncem bir kez almak almışken iyi bir tane almak bütcem yettiği kadar o yüzden fikrim 12400f'den yana
sağolun hocam cevabınız için benim düşüncem bir kez almak almışken iyi bir tane almak bütcem yettiği kadar o yüzden fikrim 12400f'den yana
gördüm hocam bunuda fakat almışken bir tane almak istiyorum bir daha upgrade falan uğraşmayayım o yüzden i5 li bakıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı