Gaming klavye önerisi

Bütçe
1000

Barbology

Hectopat
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam herkese. Başlıkta da gördüğünüz gibi klavye bakıyorum. Öncelikle birkaç sorum var.

1-Klavye boylarından hangisini önerirsiniz?

2-Switch'ler arasında çok fark var mı?

Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Klavyelerden pek anlamam yine de bildiğimi yazayım.
1- Klavye boylarından senin ne istediğin önemli, eğer masan küçükse %60 %75 ile gitmeni tavsiye ederim.Bana sorarsan sağdaki Numpad kadar gereksiz bir şey yok.
2-Evet var.Fakat denemezsen anlayamazsın.

Klavye boyutları tamamen kişisel bir tercih, bazıları tam boy, bazıları tenkeyless, bazıları %65 gibi küçük faktör klavye tercih ediyor, gidip kendinizin denemesini tavsiye ederim.

Switchlerde aynı şekilde tercih meselesi, blue ve benzeri switchler sesli ve daktilo gibi dokunsal geri bildirime sahip, brown switchler sessiz ve aynı şekilde geri bildirime sahip, red switchler daha sessiz ve lineer.

Kendim Razer Blackwidow v3 TKL kullanıyorum, tenkeyless formatında ve Razer green switchlere (blue tarzı) sahip.

Selam herkese. Başlıkta da gördüğünüz gibi klavye bakıyorum. Öncelikle birkaç sorum var.

1-klavye boylarından hangisini önerirsiniz?

2-Switch'ler arasında çok fark var mı?

Önerilerinizi bekliyorum.

Merhaba,

1. sorunun cevabı klavyenin büyük ya da küçük olması herhangi bir şeyi değiştirmez terchi ve zevk meselesi o sana kalmış.
2. sorunun cevabı Switch'ler arasında fark var. Bir sürü Switch ceşitleri var. Bunlarla ilgili YouTube birçok video var izleyebilirsin. Aşağıda 2 link attım. Bunları bakıp aklında bir kalıp oluşur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Merhaba,

1. sorunun cevabı klavyenin büyük ya da küçük olması herhangi bir şeyi değiştirmez terchi ve zevk meselesi o sana kalmış.
2. sorunun cevabı Switch'ler arasında fark var. Bir sürü Switch ceşitleri var. Bunlarla ilgili YouTube birçok video var izleyebilirsin. Aşağıda 2 link attım. Bunları bakıp aklında bir kalıp oluşur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Formda paylaşmışlar.

Geri
Yukarı