Gaming laptop açıkken şarj olmuyor

D.Salvatore

Picopat
Daha fazla  
RAM
8gb ddr4
SSD veya HDD modeli
256 gb ssd
Ekran kartı
Gtx 1050
İşlemci
İ5 8300h
Merhaba, arkadaşlar benim Gaming laptopum var, birkaç senedir sorunsuz kullanıyordum ancak son 1 aydır kullanımı tamamen engelleyen bir şarj sorunu mevcut. Bilgisayarı kapalı iken şarja taktığım da şarj oluyor ancak bilgisayarı açarsam şarj olmayı kesiyor, dolmuyor ve eğer program oyun vb. bir şey çalıştırır isem şarj ışığı yanıp sönüyor ve şarj gidip geliyor demek istediğim bir şarj oluyor gösteriyor bir şarj olmuyor gösteriyor sanki prizden çıkarıp takıyor gibi. Bu sorun laptopu kullanılmaz hale getiriyor ne yazık ki.

Size sorum şu; sebebi ne olabilir?

Öncelikle servise verdim şarj soketi değiştirildi ancak sorun devam ediyor diye geri verildi. Teknik servisin dediğine göre anakart arızası varmış. Teknik servis dediğim de mahalle arası tanıdık bir servis yani çok da güvenilir değil. Şarj aleti değişimi de denendi arkadaşlar ondan da kaynaklı değil. Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şarjdan çıkar ve kapanana kadar oyna. Batarya tamamen bittikten sonra bataryayı şarja tak. Aklıma gelen çözüm bu şu anlık.

Bataryayı sökmelisin. Büyük ihtimalle besleme devresini bozmuşsun o yüzden artık bataryayla kullanamayabilirsin laptobu.

Geri
Yukarı