Gaming laptop almak için yaz beklenmeli mi?

Bütçe
20.000
Bütçen yetiyorsa iki model de iyi.
Victus'a göre kıyaslarsak peki?

Hem soğutma olarak hem de performans olarak Acer daha iyi fakat tamamen bütçe meselesi. Ben aldığımda Victus indirimdeydi ve Acer'a param yetmemişti. Aynı fiyatsa Acer tercih edilmeli yoksa Victus'da sizi üzmez.
Victus'un şarjı normal kullanımda ne kadar gidiyor? Çünkü Acer'in normal kullanımda şarjı 2 saat gidiyormuş.

Hem 140W 3060 var hem de MUX bulunduruyor, iki modelde de işlemci çok daha güçlü ve 6800H modelin RAM'leri DDR5. Victusa göre çok daha performanslı seçenekler.

Victus'un şarjı normal kullanımda ne kadar gidiyor? Çünkü Acer'in normal kullanımda şarjı 2 saat gidiyormuş.
Yani şarj olarak hiç tam detaylı denemedim ama 2 saati rahat geçiyor normal internet kullanımlarında falan. Ama şimdi ne desem yalan olur detaylı inceleme yapmadım.

@Astiva Merhaba,

Sormak istediğim konu başlıkta belirttiğim gibi bilgisayar almak için yazı mı beklemek daha iyi olur yoksa şu an güncel cihazlardan birini mi almak olur emin olamadım.
HP Victus ile Acer Nitro tavsiye ediliyor, Esasında tasarım olarak HP Victus çok hoşuma gitse de MUX olmaması ve ekranın sallanması beni bayağı soğuttu. Nitro serisinin yenilenmiş kasası da çok hoşuma gitti ama çok baltalanıyor. Size de danışmak istedim.

Ayrıca Amazon Bahar Fırsatlarında gözünüze çarpan indirime gidilen cihazlar oldu mu?

@Astiva merhaba,

Sormak istediğim konu başlıkta belirttiğim gibi bilgisayar almak için yazı mı beklemek daha iyi olur yoksa şu an güncel cihazlardan birini mi almak olur emin olamadım.
HP Victus ile Acer Nitro tavsiye ediliyor, esasında tasarım olarak HP Victus çok hoşuma gitse de MUX olmaması ve ekranın sallanması beni bayağı soğuttu. Nitro serisinin yenilenmiş kasası da çok hoşuma gitti ama çok baltalanıyor. Size de danışmak istedim.

Ayrıca Amazon bahar fırsatlarında gözünüze çarpan indirime gidilen cihazlar oldu mu?

Amazon indirimlerine henüz bakma fırsatım olmadı, yarın incelerim. Ne zaman almalıyım sorusuna gelirsek, bu zaman kadar ihtiyacım olan ürünü ertelemeden almaya çalıştım, ne olacağı hiç belli olmuyor çünkü. Bütçeniz artarsa 6800H ve 3060 ikilisi olan Acer F/P açısından güzel bir model. Bütçe artmaz ise bu fiyata alabileceğiniz en iyi model 3060 Victus olur. Ekran sallanması bence bir sorun sayılmaz bile, fiziksel olarak test etmenizi öneririm.

Amazon indirimlerine henüz bakma fırsatım olmadı, yarın incelerim. Ne zaman almalıyım sorusuna gelirsek, bu zaman kadar ihtiyacım olan ürünü ertelemeden almaya çalıştım, ne olacağı hiç belli olmuyor çünkü. Bütçeniz artarsa 6800H ve 3060 ikilisi olan Acer F/P açısından güzel bir model. Bütçe artmaz ise bu fiyata alabileceğiniz en iyi model 3060 Victus olur. Ekran sallanması bence bir sorun sayılmaz bile, fiziksel olarak test etmenizi öneririm.
Öncelikle alakanız için teşekkür ederim, peki son kertede Acer mi yoksa HP'mi alınmalı?

@ikseroo Sizin de fikrinizi almak isterim.

Son düzenleme:
Öncelikle alakanız için teşekkür ederim, peki son kertede Acer mi yoksa HP'mi alınmalı?

@ikseroo Sizin de fikrinizi almak isterim.
Dizüstü ile ilgili hiç bir bilgim yok hocam, önce onu söylemek isterim. Onun için kusuruma bakmayın, veya başkasını etiketlemek isterken ben mi denk geldim bilemiyorum. Şimdi mi, yazın mı sorusuna karşı eğer alabiliyor iseniz benim için ne kadar erken o kadar iyi. Yaza doğru ne olacağı belli olmaz. Belki pişman olursunuz şimdi aldığınıza, belki almadığınıza pişman olursunuz. Dizüstü ile ilgili dediğim gibi gram fikir sahibi değilim. En bilgili kişiler, Astiva ile Ege hoca. Onlara danışmanız en iyi karar.

Dizüstü ile ilgili hiç bir bilgim yok hocam, önce onu söylemek isterim. Onun için kusuruma bakmayın, veya başkasını etiketlemek isterken ben mi denk geldim bilemiyorum. Şimdi mi, yazın mı sorusuna karşı eğer alabiliyor iseniz benim için ne kadar erken o kadar iyi. Yaza doğru ne olacağı belli olmaz. Belki pişman olursunuz şimdi aldığınıza, belki almadığınıza pişman olursunuz. Dizüstü ile ilgili dediğim gibi gram fikir sahibi değilim. En bilgili kişiler, Astiva ile Ege hoca. Onlara danışmanız en iyi karar.
Selamlar, alakanız için teşekkür ederim. "Mahalle Bilgisayarcısı" etiketinizden dolayı sizin de fikrinizi almak istemiştim. Yine de ilgilendiniz, teşekkür ederim.

Bu iki cihaz arasında kasa farkı mı var ve hangisi tercih edilmeli sizce?

Selam, alakanız için teşekkür ederim. "mahalle bilgisayarcısı" etiketinizden dolayı sizin de fikrinizi almak istemiştim. Yine de ilgilendiniz, teşekkür ederim.

Bu iki cihaz arasında kasa farkı mı var ve hangisi tercih edilmeli sizce?

Bu iki Acer arasında kesinlikle fiyat farkına değecek, farklar mevcut. Yeni kasanın soğutma performansı, MUX Switch ve 140W 3060 bulundurması. Yeni nesil DDR 5 destekli işlemci. PCI-e 4.0 M.2 slotu gibi. Bütçe artıyorsa Acer Nitro 5 AN515-46 alman çok daha iyi olur.

Bu iki Acer arasında kesinlikle fiyat farkına değecek fakrlar mevcut. Yeni kasanın soğutma performansı, MUX Switch ve 140W 3060 bulundurması. Yeni nesil DDR 5 destekli işlemci. PCI-e 4.0 M.2 slotu gibi. Bütçe artıyorsa Acer Nitro 5 AN515-46 alman çok daha iyi olur.

Tekrardan merhaba,

Açıkçası bu bilgisayarı alma sebebim bilgisayar mühendisliği dersleri Visual Studio gibi, ilerleyen süreçlerde de PhotoShop gibi uygulamaları kullanmak içindi. Farklı mekanlarda da çalışma ihtimalim üniversite kampüsü, kafe ya da kütüphaneler gibi alanlarda da mağdur etmeyecek bununla birlikte de oyun oynatabilecek bir sistem arayışında idim. Bu batarya olayı zannediyorum ki çok sıkıntı olacak.

Bunlarla birlikte Amazon'da şöyle bir cihaz buldum, tavsiyeniz son kertede ne olur? HP Victus'da MUX olmama durumu çok önemli bir etken midir?
Bulduğum cihaz:

2)https://www.amazon.com.tr/Acer-AN51...ŽÕÑ&keywords=Acer+Nitro&qid=1680119635&sr=8-5

Geri
Yukarı