Gaming laptop gereksizliği

Ya kardeşim ne alakası var, sadece kasa hesaplıyorsun. Laptopa dahil olan, monitör, klavye, mouse, kablosuz Wi-Fi ve Bluetooth gibi özellikleri de ekleyince aslında sonuç aynı yere çıkıyor. Çok da fazla fiyat farkı olmaz.

15k dediğim aynı ekran kartlı modelin en giriş modeli oluyor. Ayrıca laptop ve masaüstü ekran kartları aynı performansta değil. Masaüstü 3060 ve mobil 3060 aynı değil. Klavye fareden daha önemli şeyler var yani.

100 derece sıcaklıkta uçak gibi ses çıkaran fanlar, prize bağlamadan tam performans alamamak (prize bağlayınca masaüstü oluyor zaten:D) ve küçük ekranda oynamak gibi eksileri de var. Laptop zorunluluktur, zorunluluk harici laptop kullanan ya zengindir ya da enayidir. Masaüstünün rahatlığını gören kolay kolay laptop almaz zaten.

15k dediğim aynı ekran kartlı modelin en giriş modeli oluyor. Ayrıca laptop ve masaüstü ekran kartları aynı performansta değil. Masaüstü 3060 ve mobil 3060 aynı değil. Klavye fareden daha önemli şeyler var yani.

100 derece sıcaklıkta uçak gibi ses çıkaran fanlar, prize bağlamadan tam performans alamamak (prize bağlayınca masaüstü oluyor zaten:D) ve küçük ekranda oynamak gibi eksileri de var. Laptop zorunluluktur, zorunluluk harici laptop kullanan ya zengindir ya da enayidir. Masaüstünün rahatlığını gören kolay kolay laptop almaz zaten.
100 Derece laptop mu 🤭

Kardeşim kesin yakın zamanda laptop sattın, daha ucuza masaüstü topladın. Şu an sana saçma geliyor laptop.

Vicdanını rahatlamaya çalışma. Basit bir word dosyasında bile yazi yazarken gereksiz çalışan kasa fanlarının sesi rahatsız ettiğinde tekrar gel buraya.

100 Derece laptop mu 🤭

Screenshot_2023-05-09-13-03-45-583_com.android.chrome.jpg

Görüyor musun 2010-2025 arası istatistik ve tahmini istatistik. Tüm dünyada laptop ve tablet talebi artarken, masaüstü talebi azalıyor gittikçe.

Üstelik hali hazırda ilk önce laptop, sonra tablet, sonra masaüstü kullanıyor insanlar. Ki laptop kullananlar, masaüstü kullananların neredeyse 4 katı.

Tipik bir Türk kafası senin gibi olsa gerek. 10 yıl geriden geliyorsun, az medeniyete karış.

Kardeşim kesin yakın zamanda laptop sattın, daha ucuza masaüstü topladın. Şu an sana saçma geliyor laptop.

Vicdanını rahatlamaya çalışma. Basit bir word dosyasında bile yazi yazarken gereksiz çalışan kasa fanlarının sesi rahatsız ettiğinde tekrar gel buraya.

Eki Görüntüle 1772354

Görüyor musun 2010-2025 arası istatistik ve tahmini istatistik. Tüm dünyada laptop ve tablet talebi artarken, masaüstü talebi azalıyor gittikçe.

Üstelik hali hazırda ilk önce laptop, sonra tablet, sonra masaüstü kullanıyor insanlar. Ki laptop kullananlar, masaüstü kullananların neredeyse 4 katı.

Tipik bir Türk kafası senin gibi olsa gerek. 10 yıl geriden geliyorsun, az medeniyete karış.
Kendi fikrimi söylüyorum.Masaüstü bilgisayar 5.000 TL olsun gene de almam 30.000 TL laptop tercih ederim.Ben o koca ekran da ve kasa da rahat edemiyorum.Özellikle laptop klavyesi değilse keyif vermiyor.Masaüstü benim için PlayStation 5 gibidir.Bilgisayar keyfi alamıyorum masaüstünde.Ve deprem gören bir ildeyim eğer 6 şubatta masaüstüm olsaydı o koca kasayı alamazdım 😀

Uzun yıllar Monster kullanıp masaüstüne geçmiş biri olarak konuşuyorum laptopta Gaming diye bir şey olamaz. Eğer sürekli laptopunuzu bir yerlere taşımanız gerekmiyorsa almayın oyun için. 27 inç bir monitör alıp orada oyun oynadıktan sonra laptop ekranları telefonda oyun oynamak gibi geliyor. Aradaki fark çok büyük.
Hocam güleceğim yoktu cidden güldürdü bu. 😀

Masaüstü bilgisayarım eskimişti uzun süredir oyun oynayamıyordum öyle ki 2008 yılında alınmıştı ve 2 GB RAM 512 MB ekran kartı vardı :) yakalaşık 4 5 yıldır oyunları PS 4 de oynuyordum Smart TV de oynuyordum 70 inç 177 ekrandan sonra laptopa geçtim ve ilk başta oldukça zorlandım ekran çok küçük geldi sonrasında alıştım. Masaüstü de alsam 25 30 inç ekranda yine zorlanacaktım. İnsan bir süre sonra her şeye alışıyor. Ayrıca laptoplarda yakından oynadığın için bir süre sonra sadece ekrana odaklanıyorsun o da insanı oyuna tam anlamda dahil ediyor. Taşınabilirlik avantajı sebebiyle laptop alıp ekrana alışamazsanız harici monitör deneyebilirsiniz.

Vicdanını rahatlamaya çalışma. Basit bir Word dosyasında bile yazi yazarken gereksiz çalışan kasa fanlarının sesi rahatsız ettiğinde tekrar gel buraya.

Eki Görüntüle 1772354

Üstelik halihazırda ilk önce laptop, sonra tablet, sonra masaüstü kullanıyor insanlar. Ki laptop kullananlar, masaüstü kullananların neredeyse 4 katı.

Gerçekten laptop aldın diye medeni mi olduğunu zannediyorsun, komiksin.
Yakın zamanda laptop falanda satmadım çok seviyorsunuz birinin işinize gelmediği bir şey söyleyince bir yerlerinizden element uydurmayı.
Masaüstü toplayan biri zaten basit bir Word dosyası yazacağını zannetmiyorum, Word dosyalarıyla işin varsa zaten laptop alırsın.
Benim lafımda laptoplar için değil, Gaming laptoplar için kaldı ki konu da oyun için yapılmış laptoplar için, word dosyasıyla laptop masaüstü karşılaştırman aşırı saçma.
Vicdanımı rahatlatmaya çalıştığım falanda yok, sen 90-100 derece CS:GO oynarken ben 60 derecede takılıyorum, sana Word dosyalarınla iyi eğlenceler.

Ayrıca o verdiğin istatistiklerde en dandik laptoplar bile var. Biz burda "Gaming" adı altında satılan laptoplar için tartışıyoruz.
Senin mantığa göre, konsol satışları bilgisayarlardan çok daha fazla. O zaman her oyun oynamak isteyen konsol alsın.

Gerçekten laptop aldın diye medeni mi olduğunu zannediyorsun, komiksin.
Yakın zamanda laptop falanda satmadım çok seviyorsunuz birinin işinize gelmediği bir şey söyleyince bir yerlerinizden element uydurmayı.
Masaüstü toplayan biri zaten basit bir Word dosyası yazacağını zannetmiyorum, Word dosyalarıyla işin varsa zaten laptop alırsın.
Benim lafımda laptoplar için değil, Gaming laptoplar için. Vicdanımı rahatlatmaya çalıştığım falanda yok, sen 90-100 derece CS:GO oynarken ben 60 derecede takılıyorum, sana Word dosyalarınla iyi eğlenceler.

Ayrıca o verdiğin istatistiklerde en dandik laptoplar bile var. Biz burda "Gaming" adı altında satılan laptoplar için tartışıyoruz.
Senin mantığa göre, konsol satışları bilgisayarlardan çok daha fazla. O zaman her oyun oynamak isteyen konsol alsın.

Tabi ki konsol alır zaten paran yetiyorsa, paran çoksa gaming laptop alırsın, paran yoksa mecbur masaüstü alırsın

Ya hızlıca gelişmekte olan Gaming laptoplara gereksiz demiş o komiğime gitti. Ya arkadaş belki istediğim yerde oyunumu oynayıp akşam kucağıma alıp film izlemek istiyorum. Laptopu monitöre bağlamak çok da zor olmasa gerek. Ek olarak zamanla yeni modeller çıktıkça ve rekabet oldukça masaüstüne çok yakın güce erişebileceklerini düşünüyorum zaman içerisinde.

Laptoplar masaüstüne yakın güce ulaşamaz. Bir kere parçalar dar bir alanda sıkışık halde, dolayısıyla hava sirkülasyonu oluşturabilecek yer kalmıyor. Soğutma sistemleri gelişir derseniz, e onlar masaüstünde de gelişiyor zaten. Daha geniş alan, daha çok hava sirkülasyonu, daha düşük sıcaklık = yüksek performans. Dolayısıyla laptoplar masaüstü gücüne ulaşamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı