Gaming laptop için 500₺ soğutucu önerisi

Yusuf Serhan

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
500 TL'ye kadar bütçem var. İşlemci performansını sınırlayamam. Undervolt yapamam. Laptop 3 aylık fakat ısınıyor. Tozu yok oldukça temiz. O yüzden oyuncu laptopuna uygun olan bir soğutucu (cooler) istiyorum. Maksimum bütçe 500 ₺. Lütfen sadece soğutucu önerin.

500 TL'ye kadar bütçem var. İşlemci performansını sınırlayamam. Undervolt yapamam. Laptop 3 aylık fakat ısınıyor. Tozu yok oldukça temiz. O yüzden oyuncu laptopuna uygun olan bir soğutucu (cooler) istiyorum. Maksimum bütçe 500 ₺. Lütfen sadece soğutucu önerin.
Zm-Ns2000 Notebook Soğutucu Stand 200mm Fan- (siyah) fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da Aynısını kullanıyorum gayet sessiz ve iyi soğutma sağlıyor 10 derece kadar fark ettirdi.
En ucuzu: Zalman ZM-NS2000 1 Fanlı USB 2.0 17" Notebook Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Altına koyduğun soğutucunun işlemci ve ekran kartına faydası olmaz. Açıkta olan bileşenlere biraz fayda eder. O nedenle 500 TL gibi uçuk tutarlara çıkmanın anlamı yok.

Altına koyduğun soğutucunun işlemci ve ekran kartına faydası olmaz. Açıkta olan bileşenlere biraz fayda eder. O nedenle 500 TL gibi uçuk tutarlara çıkmanın anlamı yok.

PC o kadar çok ısınıyor ki 91 derecelere kadar çıkıyor bu da bana performansta düşüş olarak geri yansıyor. 91 derece olunca 40 FPS'e düşüyorum. Eğer sıcaklık bu kadar olmasa 80 90 FPS'e çıkabiliyorum. Amacım bu 80 90 FPS'e geri dönmek.

PC o kadar çok ısınıyor ki 91 derecelere kadar çıkıyor bu da bana performansta düşüş olarak geri yansıyor. 91 derece olunca 40 FPS'e düşüyorum. Eğer sıcaklık bu kadar olmasa 80 90 FPS'e çıkabiliyorum. Amacım bu 80 90 FPS'e geri dönmek.

Laptop alt ızgaralar kapalıysa ısınma kaçınılmaz benim ASUS FX705du var ızgaralar kapalı 92 derece oluyor.

İnan soğutucu boş, kendi gözümle gördüm laptopu normal kullandım daha soğuktu, soğutucu koyunca fanları herşeyi tozlandırdı.

Yıllarca dizüstü bilgisayar kullandım. Hepsinin de altında soğutucu vardı. Klasik tek fanlı dizüstü modellerinde kapanmasını engelleyecek ufak farklar yaratıyor soğutucu. Yüksek performanslı oyuncu dizüstü bilgisayarlarda zaten yüksek devirli en az iki fan oluyor. Altına koyduğun soğutucu ancak açıkta olan RAM, SSD gibi bileşenlere fayda eder. Çok pahalısına kaçmanın gereği yok o nedenle. Forumda alt kapağı çıkartıp direkt ısı borusu üstüne sıvı soğutma ekleyen arkadaş vardı. Onun bile altığı değer 10 dereceye kadar soğutma olmuş. Dolayısıyla alta konan soğutucudan beklentiyi yüksek tutmamak lazım.

Yeni bir cihazda performans sıkıntıları varsa servise göndermek, gerekiyorsa iade etmek gerek. Fiyatını tam ödediğin ürünün performansı da tam olmalı. Yaz sıcaklarının etkisi ile dizüstüler de daha fazla ısınıyor doğal olarak. Turbo fan bile yeterli gelmiyorsa iade düşünmek mantıklı olabilir.

Geri
Yukarı