Gaming laptop için 500 TL soğutucu önerisi

Ekran kartım NVIDIA RTX 2060 işlemci i7 10750H ürün sadece 3 aylık bir termal macunun ömrünü bilmiyorum ama bu kadar kısa olmazdır diye düşünüyorum
10750H çok ısınan bir işlemci. Gerçekten soğutmak için sıvı metal şart. Tepe modellerde dahi 90 derecelerin üstünde çalışıyor. Sizin cihaza özel bir sorun değil. 10750H varsa ısınma neredeyse kaçınılmaz.

FPS kaybettiğim takdirde ısının düşmesi işime gelmez ki ayrıca dediğim gibi 20 40 arası fps alıyorum 10 30 arasına düşmesi iyiece çileden çıkartır
10750H çok ısınan bir işlemci. Gerçekten soğutmak için sıvı metal şart. Tepe modellerde dahi 90 derecelerin ustunde3 çalışıyor. Sizin cihaza özel bir sorun değil. 10750H varsa ısınma neredeyse kaçınılmaz.
olsun ısınma sorun değil. hakkıdır oyuncu laptopu sonuçta benim sorunum fps kaybı

FPS kaybettiğim takdirde ısının düşmesi işime gelmez ki ayrıca dediğim gibi 20 40 arası fps alıyorum 10 30 arasına düşmesi iyiece çileden çıkartır

olsun ısınma sorun değil. hakkıdır oyuncu laptopu sonuçta benim sorunum fps kaybı
Isınmadan oluyorsa çözülür. Nedeni bilmek lazım. Sıcaklık ne durumda ? Konuda sadece öneri iştenmiş de ona göre tavsiyede bulundum. Sorun başka bir şey de olabilir.

Undervolt işlemini deneyebilirsiniz.
undervolt nedir ve fps kaybına sebebiyet verir mi ?
Isınmadan oluyorsa çözülür. Nedeni bilmek lazım. Sıcaklık ne durumda ? Konuda sadece öneri iştenmiş de ona göre tavsiyede bulundum. Sorun başka bir şey de olabilir.
doğrudan derecesini bilmiyorum. çünkü hangi programla ölçüldüğünü bilmiyorum. ama görev yöneticisinden baktığımda 85 90 ları görüyorum ekran kartı ısısı olarak

FPS kaybettiğim takdirde ısının düşmesi işime gelmez ki ayrıca dediğim gibi 20 40 arası FPS alıyorum 10 30 arasına düşmesi iyiece çileden çıkartır.

Olsun ısınma sorun değil. Hakkıdır oyuncu laptopu sonuçta benim sorunum FPS kaybı.

İşlemci çok ısındığı için kendi performansını ve ekran kartının performansını düşürüyor. İşlemcinin daha düşük değerlerde çalışması ile hem sıcaklık konusunda hem de performans konusunda daha iyi verim alırsınız.

İşlemci çok ısındığı için kendi performansını ve ekran kartının performansını düşürüyor. İşlemcinin daha düşük değerlerde çalışması ile hem sıcaklık konusunda hem de performans konusunda daha iyi verim alırsınız.
dediğiniz ayarı nasıl yapabilirim ?
Kimse soğutucu önermemiş. Lütfen soğutucu önerir misiniz ?

Geri
Yukarı