Gaming laptop için ne kadar ısınma zararlıdır?

Turbo Boost'u kapatmak yerine oyun içerisindeki FPS değerinizi ekranınızın yenileme hızına sabitlerseniz de yakın bir performans alırsınız. İşlemci gereksiz fazla çalışmaz. Bununla beraber sıcaklık değerleri de düşer.

Isınmayan oyuncu laptopu yok. Ve 80 derece üstü falan da zararlı değil. Aldığım da 2 yıl boyunca 94 95 derecelerde oynadım. Bunlar gayet normal değerler. Sonuçta bunun için tasarlanıyorlar. Eğer ısındığından dolayı kendini sınırlıyorsa, yavaşlatıyorsa o zaman sıkıntı vardır.

Isınmayan oyuncu laptopu yok. Ve 80 derece üstü falan da zararlı değil. Aldığım da 2 yıl boyunca 94 95 derecelerde oynadım. Bunlar gayet normal değerler. Sonuçta bunun için tasarlanıyorlar. Eğer ısındığından dolayı kendini sınırlıyorsa, yavaşlatıyorsa o zaman sıkıntı vardır.
Sınırlama yavaşlama yok. Uzun süreli kullanım tecrübesi olması içimi rahatlattı teşekkür ederim

Sınırlama yavaşlama yok. Uzun süreli kullanım tecrübesi olması içimi rahatlattı teşekkür ederim
Şey eksik cümle kullanmışım galiba 😅. Bu laptopu değil MSI ın i7 8750h modelini kullandım hala kullanıyorum bi sıkıntı yok. Sizin bilgisayarda da sorun yok gibi gözüküyor. Kendini de yavaşlatmıyormuş (performans kaybı yokmuş) güle güle kullanın derim. Sıcaklıklar oyuncu laptopu için gayet normal.
Şey eksik cümle kullanmışım galiba 😅. Bu laptopu değil MSI ın i7 8750h modelini kullandım hala kullanıyorum bi sıkıntı yok. Sizin bilgisayarda da sorun yok gibi gözüküyor. Kendini de yavaşlatmıyormuş (performans kaybı yokmuş) güle güle kullanın derim. Sıcaklıklar oyuncu laptopu için gayet normal.
Buyrun sizin için araştırdım sanırım bu
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
burada da 95 dereceleri görüyor.

Son düzenleme:
Bir video izlemiştim yakın zamanda. Linkini alta bırakıyorum. 3 methottan bahsediyordu.
1.si undervolting
2.si windows üzerinden işlemcinin maksimum çalışma yüzdesini düşürmek
3.sü termal macun

1. yöntemi denemedim denemeyi de düşünmüyorum ama 2. yöntemi deneyebilirsin. Oldukça basit ve geri döndürülebilir bir yöntem. 3. yöntem ise herkesin bildiği macun yenileme.
2. yöntemi deneyip de ısı düşüren varsa burada paylaşırsa sevinirim. Böylece genel bir çözüm mü anlamış oluruz. Video;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı