Gaming laptop için oyun oynarken ideal sıcaklık nedir?

meghka06

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba elimde Lenovo Ideapad Gaming 3 marka ve modelli laptop var. Bugün Fifa 21 indirdim. Oynarken sıcaklıklara bakayım derken işlemcinin 80-85 derecede ekran kartının ise 70 civarı bir sıcaklık değerinde gezdiğini gördüm. Bu normal mi? Çünkü LoL, GTA 5 falan oynarken cihaz bu kadar sıcak olmuyor. Özellikle işlemcim. Birde bu laptopların bakımı/temizliği nasıl yapılmalıdır? Kasalılarda ki gibi işlemciye termal macun falan sürülüyor mu? Veya bu bakımı teknik servisler yapıyor mu? Eğer yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Arkadaşlar merhaba elimde Lenovo Ideapad Gaming 3 marka ve modelli laptop var. Bugün Fifa 21 indirdim. Oynarken sıcaklıklara bakayım derken işlemcinin 80-85 derecede ekran kartının ise 70 civarı bir sıcaklık değerinde gezdiğini gördüm. Bu normal mi? Çünkü LoL, GTA 5 falan oynarken cihaz bu kadar sıcak olmuyor. Özellikle işlemcim. Birde bu laptopların bakımı/temizliği nasıl yapılmalıdır? Kasalılarda ki gibi işlemciye termal macun falan sürülüyor mu? Veya bu bakımı teknik servisler yapıyor mu? Eğer yardımcı olursanız çok mutlu olurum.
70 derece laptop için normal bir sıcaklık termal macuna para vermeye gerek yok 85 90 a çıkmadığı sürece sıcaklık sorun teşkil etmez.

Soğutucu veya param yok diyorsan bilgisayar ısındığında kapatıp 15-20 dk dinlendirebilirsin.
Onu zaten yapıyorum ama yine de tavsiyen için teşekkür ederim.

Soğutucu :) bence laptoplar yükte kullanılırken soğutucu ile kullanılmalı. 200-300 TL verip soğutucu alıp laptopun ömrünü uzatmak çok mantıklı geliyor.
Peki önerdiğiniz bir soğutucu markası ve modeli var mı?

Onu zaten yapıyorum ama yine de tavsiyen için teşekkür ederim.

Peki önerdiğiniz bir soğutucu markası ve modeli var mı?

Biraz pahalı ama kaliteli bir soğutucu.

Yeni konular

Geri
Yukarı