Gaming Laptop İle YouTuber Olunur mu?

Alfirk

Kilopat
Masaüstü sistem toplama ile gaming Laptop arasında kalıyorum. Ama gönlüm laptoptan yana.
Ama şöyle sorularım var;

Birincisi, şimdi 15.6 inç ekran, 8.Nesil i7 işlemci, GTX 1060 GPU ekran kartı olan bir Laptop ile YouTubeber olunur mu ? İlla masaüstü mü lazım?

İkincisi ise, 15.6 inç ve GTX 1060 ekran kartı olan Laptopta oyun oynamak keyif verir mi ?
Mesela PUBG ve CS:GO oynamak keyifli olur mu? Ve 15.6 inç oyunlarda diğer masaüstü ile oynayan 27 inç gibi büyük ekranlı oyunculara karşı bana dezavantaj sağlayıp skor almamı engeller ve zorlaştırır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Birincisi; laptoplarda ekran kartları kırpılıyor ve bu da performans düşüklüğüne sebep oluyor.Masaüstünde ise hiç kırpılmadan koyulduğu için ekran kartı tam performansı ile geliyor.

İkincisi;Büyük ekranda daha fazla yerleri görebilirsin ama laptopta her yeri göremezsin bu bir dezavantaj olabilir.

Arkadaşlar haklısınız evet bir anlık içimde istek oluştu YouTubeber olayım dedim ama bencede çok uğraş isteyen zaman isteyen bir iş olacak bencede iyi değil haklısınız vazgeçtim.
Sorum sadece, Laptop masaüstü gibi oyun keyfi verir mi ?

Arkadaşlar haklısınız evet bir anlık içimde istek oluştu YouTubeber olayım dedim ama bencede çok uğraş isteyen zaman isteyen bir iş olacak bencede iyi değil haklısınız vazgeçtim.
O senin tercihin dostum, birisinde daha az alan görebilirsin diğerinde ise daha fazla alan görebilirsin.

Ben bir ultrabook kullanıyorum. Masaüstü bilgisayarım olmadı ama kullanmıştım. Bir tık daha fazla oyun havasına girebiliyorsun masaüstünde. Daha doğrusu benim fikrim bu. Ama ben laptopta da gayet güzel oynayabiliyorum.
Bu arada YouTuber olmakla ilgili kararını değiştirecek olursan. Oyun videosu ile başlama derim. Ya da oyun videosu çekmek istiyorsan benchmark da çekebilirsin, veya herhangi farklı birşey. Tabi dediğim gibi kararını değiştirirsen.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı