700 Euro civarı bütçe ile Gaming laptop mu PS5 mi?

Bütçe
720€

Excel

Zeptopat
Daha fazla  
Almak istediğim kafamda iki ürün var ikisinden birini almak istiyorum ancak hangisini alacağımı bilmiyorum tavsiyelere açığım.

Sepette 709 € a düşüyor.

PS5 Slim diskli versiyon ise 449 €

Ağırlıklı oyun oynayacağım, dersler için ileride belki lazım olabilir ama şu an sadece oyun düşüncem var. Bütçem kısıtlı olduğu için 700 civarını fazla geçemem. Şimdiden teşekkürler herkese.

Not: Masaüstü sistem alma planım yok ya notebook tarzı ya da PS5.

3050'li laptoptan hayır gelmez. PS5 al, keyfine bak. Dersler zartlar zurtlar için ilerde ucuz bi' makine alırsın mis gibi kullanırsın. Benim pedere geçen yıl 5000 TL'ye Celeron işlemcili laptop aldık, avukatlık işlerinin hepsini mis gibi görüyor. Kaç laptop parası çıkardı adam hala mutlu mesut kullanıyor küçük enişteyi 🤣

Almak istediğim kafamda iki ürün var ikisinden birini almak istiyorum ancak hangisini alacağımı bilmiyorum tavsiyelere açığım.

Sepette 709 € a düşüyor.

PS5 Slim diskli versiyon ise 449 €

Ağırlıklı oyun oynayacağım, dersler için ileride belki lazım olabilir ama şu an sadece oyun düşüncem var. Bütçem kısıtlı olduğu için 700 civarını fazla geçemem. Şimdiden teşekkürler herkese.

Not: Masaüstü sistem alma planım yok ya notebook tarzı ya da PS5.

Bence kesinlikte PS5, 700 euroya sanırım PS5'i karşılayabilecek bir laptop yok, hatta eğer bekleyebilirseniz PS5 Pro çok daha iyi bir tercih olur.

Bence kesinlikte PS5, 700 euroya sanırım PS5'i karşılayabilecek bir laptop yok, hatta eğer bekleyebilirseniz PS5 Pro çok daha iyi bir tercih olur.
Açıkçası bende o konu yüzünden ikilemde kaldım hatta pro normal ps5 fiyatında olacak diyorlar ancak ne zaman çıkacağını bilmediğim için o kadar beklermiyim bilmiyorum.
3050'li laptoptan hayır gelmez. PS5 al, keyfine bak. Dersler zartlar zurtlar için ilerde ucuz bi' makine alırsın mis gibi kullanırsın. Benim pedere geçen yıl 5000 TL'ye Celeron işlemcili laptop aldık, avukatlık işlerinin hepsini mis gibi görüyor. Kaç laptop parası çıkardı adam hala mutlu mesut kullanıyor küçük enişteyi 🤣
zaten ps5 daha ağır basıyor sadece bir kaç güzel pc oyunu için (cs, valorant ets vs) laptop seçeneğini düşünüyorum. Yoksa zaten sanırsam bu sistem özellikleri uzun vadeli değil 16 gb ram artık yavaş yavaş yetersiz kalacak sanırım. Ekran kartı hakkında ise bilgim yok kötüyse haklısın hocam.
PS5 + ders için küçük bir Notebook.
şuan ikisini almak için aciliyetim yok eğer ps5 alırsam ders için küçük bir Notebook u ileride de alabilirim ama şimdi Gaming Laptop u alırsam iki türlüde şimdilik işimi göreceği için ileride ps5 almam sanmıyorum.

2024 sonuna doğru çıkacağı söyleniyor ve yine büyük ihtimalle 600 dolar bandından çıkacak, size kalmış hocam
Çok bir farkı olur mu hocam depolama alanı dışında ? Günümüzde ps4 bile bir çok oyunu oynatıyor acaba proyu beklemezsem pişmanlık yaratır mı?

Çok bir farkı olur mu hocam depolama alanı dışında ? Günümüzde ps4 bile bir çok oyunu oynatıyor acaba proyu beklemezsem pişmanlık yaratır mı?
Dediğim kesin doğru diyemem ancak PS5'in 1080p GTA6'yı 60FPS oynatamayacağına dair söylentiler çok fazla var medyada, PS5 Pro %45 civarında daha güçlü olacak normal versiyondan, acelen yok ise yani yanıp tutuşmuyorsan bence beklemek daha faydalı olur ama paranın da değer kaybetmemesi lazım, bence başka görüşteki insanlara da bir danış senin için daha iyi olur.

Dediğim kesin doğru diyemem ancak PS5'in 1080p GTA6'yı 60FPS oynatamayacağına dair söylentiler çok fazla var medyada, PS5 Pro %45 civarında daha güçlü olacak normal versiyondan, acelen yok ise yani yanıp tutuşmuyorsan bence beklemek daha faydalı olur ama paranın da değer kaybetmemesi lazım, bence başka görüşteki insanlara da bir danış senin için daha iyi olur.
Tamamdır teşekkür ederim hocam dediğinizi düşüneceğim acelem yok sadece sıkılıyorum arada.

Konu güncel hâlâ tavsiyelere açığım başka tavsiye verecek varsa

Son düzenleme:
Oyun için PS5, günlük işleri halletmek için düşük maliyetli iş görecek bir laptop öneririm. PS5 ile aynı paraya alacağınız laptop oyun performansı olarak PS5'den çok daha düşük kalacaktır, kaldı ki aynı performansı verebilen laptop bulunsa bile birkaç sene sonra PS5'in performansının yine altında kalacaktır. GTA 6 ve Sony oyunlarının da PS5'de daha erken oynayacağınızı unutmayın, bunlar hep +. Tv'de rahat bir şekilde oyununuzu PS5 ile oynarsınız laptop ile işleri halledersiniz. Dediklerimi gözden geçirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı