Gaming laptop mu MacBook Air mi alınmalı?

Bütçe
maks 40000
Ya ben gaming laptop kullanıcısıyım abartıldığı kadar fan sesi yok. Hatta oyun oynamıyorken kodlama vesaire yaparken kendin otomatik fana alıp fanı tamamen sessize alabilirsin. Gaming laptopun bence tek sorunu şarjıdır şarjı maksiumum 4 saat dayanır ama eğer sen benim için problem yok prizde kullanacağım diyorsan kesinlikle gaming laptop Mac'ten çok daha iyi senin için. Yazılımcı olmak için en iyi setupa sahip olmak gerekmez Mac işi biraz populer kultur haline geldi.
Katılıyorum. M1 bir laptop günümüzde güçlü değil. Kaldı ki Air alınıyor. Güçlü bir işlemci değil iş görmez. 4070 alırsın o paraya. Kat kat daha iyi render ve gaming performans alırsın. Pil süresine değer bu performans farkı.

M1 laptoplar güçlü bile değil.

M1 güçlü mü değil :D.

1694292757862.png

1694292773082.png

Ya arkadaş sanki gaming laptop olmayan laptop şarjda değilken uçuyor, gören de sanacak ki sadece Gaming laptoplar şarjda değilken çok çok az performans veriyor.
Katılıyorum. Bir gaming laptop 15 dakika şarjı gidiyormuş gibi bir algı var. Asus'un zephyrus serisi bu konuda çok başarılı. Üstelik çoğu gaming laptop en az 4 saat süre veriyor.

M1 güçlü mü değil :D.

Eki Görüntüle 1938772
[ATTACH type="full"
ahahhahahahahahahah. Karşılaştırdığın işlemci 15K'lık giriş seviyesi laptoplarda var. Karşılaştır bakalım r9 7940hs ile karşılaştır bakalım 13700h ile. :D :D Alemsin yemin ederim.

Katılıyorum. Bir gaming laptop 15 dakika şarjı gidiyormuş gibi bir algı var. ASUS'un Zephyrus serisi bu konuda çok başarılı. Üstelik çoğu gaming laptop en az 4 saat süre veriyor.

Ahahhahahahahahahah. Karşılaştırdığın işlemci 15K'lık giriş seviyesi laptoplarda var. Karşılaştır bakalım R9 7940HS ile karşılaştır bakalım 13700H ile. :D :D alemsin yemin ederim.

Bahsettiğin işlemcili bulanan bilgisayarlar M1 Air'lerden daha pahalı. 5 sene sonra pil süreleri 1 saate düşünce MacBook hala 10 saat vermeye devam edecek. Ayrıca render konusunda macOS sayesinde M1 çok daha kısa süreler verecek emin ol sadece test sonucuyla olmuyor.

Bahsettiğin işlemcili bulanan bilgisayarlar M1 Air'lerden daha pahalı. 5 sene sonra pil süreleri 1 saate düşünce MacBook hala 10 saat vermeye devam edecek. Ayrıca render konusunda macOS sayesinde M1 çok daha kısa süreler verecek emin ol sadece test sonucuyla olmuyor.
Benim önerdiğim laptop:

M2 Pro'dan güçlü bir işlemciye sahip. Sen halen performans düşüklüğünün getirdiği pil ömrüyle övünmeye devam et.

8GB RAM ile nereye Render alıyorsun🤭

Benim önerdiğim laptop:

M2 Pro'dan güçlü bir işlemciye sahip. Sen halen performans düşüklüğünün getirdiği pil ömrüyle övünmeye devam et.

8GB RAM ile nereye Render alıyorsun🤭
Ya dostum tamam haklısın bu konuda fakat o kadar büyütmeye gerçekten gerek yoktu. hashahshas

Ya dostum tamam haklısın bu konuda fakat o kadar büyütmeye gerçekten gerek yoktu. hashahshas
Israrla haksız olduğu konuyu savunan insan görünce dayanamıyorum🙃

Ya arkadaş sanki gaming laptop olmayan laptop şarjda değilken uçuyor, gören de sanacak ki sadece Gaming laptoplar şarjda değilken çok çok az performans veriyor.
Hiç macbook kullandınız mı? Şarjda değilken hiç bir kayıp olmuyor macbooklarda.

Geri
Yukarı