Çözüldü Gaming laptop nereden güncellenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha fazla  
Gaming laptop alırken bir takım sorunlar yaşıyorum açıkçası sorum şunlar. Bu Gaming laptopu alırken bu donanımları nerede güncelleyeceğim laptopun kendi sitesinden mi yoksa bunların firmaların kendi sitelerinden Driver'larını bulup güncelleyip mi? Diğer soru ise Windows Hello'yu aktifleştirirken kamera aygıtını falan bulamadım diğer bir de parmak izi tarayıcı bu sorun nasıl çözülebilir? Ve son olarak da TPM nedir ve nasıl aktifleştirebilirim BIOS'a girdim falan fTPM ayarı var bu TPM'nin aktif olduğuna dahil işaret midir sizce?

Çözüm
Sürücüleri buradan kurabilirsiniz;

Windows Hello'yu ise sadece pin ile kullanabilirsiniz. Parmak izi veya yüz tanıma özelliği bulunmuyor. CPU ve GPU modelini yazar misiniz? fTPM AMD sistemler için var. Intel kullanıyorsanız TPM yazması gerekli. Fotagraf atar mısınız BIOS üstünden?
Fotoğraf atmanız daha yardımcı olur.

Hocam BIOS'tan girip nasıl fotoğraf atayım Acer BIOS laptoplarda?

Fotoğraf atmanız daha yardımcı olur.

Hocam bu BIOS'ta fotoğraf maalesef çekilemiyor denedim hocam. Sadece Advanced modda Intel VMD ve vmx gibi şeyler var onlar TPM falan mı bilmiyorum ama Security sekmesi falan tamamen kapalı hocam tamamen USB veya USB'siz fotoğraf çekmeye çalıştım hiçbiri olmadı ve bu arada ben tamamen Intel kullanıyorum hocam. Bu laptop Intel ve NVIDIA'dan oluşmuş bir şekilde ama nasıl fTPM modda kilitli hala anlayamadım.

....png

Alın hocam açık mı değil mi siz karar verin. Ben bilmiyorum aktif mi değil mi diye eğer sizi uğraştırdıysam kusuruma bakma lütfen moderatör abi :) @Astiva

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS içinden ekran görüntüsü değil de telefon ile çekebilirsiniz. TPM zaten aktif görünüyor herhangi bir sorun yok. Uğraş değil benim için, rica ederim.

BIOS içinden ekran görüntüsü değil de telefon ile çekebilirsiniz. TPM zaten aktif görünüyor herhangi bir sorun yok. Uğraş değil benim için, rica ederim.

20230823_134326.jpg

20230823_134343.jpg

20230823_134353.jpg

20230823_134404.jpg

20230823_134417.jpg

Alın hocam durum bundan ibaret sadece BIOS panelinde bir Security sekmesi bir de BOOT sekmesi kapalı diğerleri hepsi açık vaziyette.

TPM type yazan yerde gördüğünüz gibi fTPM yazıyor. Orada seçenekler olmalı, ekran görüntüsünü ekler misiniz oradan?

Hocam sekme kapalı bütün seçenekler kapalı nasıl açabilirim hocam :D

Dediğim gibi TPM açık zaten, bir sorunu yok. Ben Intel bir sistemde nasıl fTPM var onu çözmeye çalışıyorum. Size herhangi bir zarar olmaz bunun. Ayar kilitli ise yapacak bir şey yok demektir.

Dediğim gibi TPM açık zaten, bir sorunu yok. Ben Intel bir sistemde nasıl fTPM var onu çözmeye çalışıyorum. Size herhangi bir zarar olmaz bunun. Ayar kilitli ise yapacak bir şey yok demektir.

Hocam ben Acer'den (laptopu aldığım firmadan) iletişim hattı ile arayacağım bakalım. Sorun neymiş bir de onlara söylesem.

Hocam ben Acer'den (laptopu aldığım firmadan) iletişim hattı ile arayacağım bakalım. Sorun neymiş bir de onlara söylesem.

O tamamen vakit kaybı olur, dediğim gibi herhangi bir sorun yok, TPM çalışıyor. Ben ilk kez şahit olduğum bir şey için biraz irdelemek istedim. Sizin için problem olan bir durum yok. Müşteri temsilcileri tamamen bilgisiz insan ordusundan oluşuyor, laf anlatılacak son insalar kendileri.

O tamamen vakit kaybı olur, dediğim gibi herhangi bir sorun yok, TPM çalışıyor. Ben ilk kez şahit olduğum bir şey için biraz irdelemek istedim. Sizin için problem olan bir durum yok. Müşteri temsilcileri tamamen bilgisiz insan ordusundan oluşuyor, laf anlatılacak son insalar kendileri.

Hocam peki sizce neyle alakalı bir durum? BIOS'ta hatamı oldu sizce ne oldu? İşletim sisteminde bir şey mi oldu donanımsal bir hatamı nedir sizce? Hani bir de fTPM ayarına bakacağım hocam Security sekmesi kapalı onu nasıl açacağım dedim bütün tarayıcılarda araştırdım bir türlü şu boot sekmesi ile Security sekmesini BIOS Acer laptoplarda nasıl açılır yazdım hiçbir sonuç çıkmadı. Galiba Acer'in BIOS yazılımlarıyla alakalı bence bilmiyorum ama cidden şu Security ve boot sekmesini açamıyorum. Keşke biri bilse de açsam şunu.

Dediğim gibi sorun görünmüyor TPM tarafında. Konudan bağımsız bir soru soruyorsunuz şu an ve açıklayıcı bir şekilde yazmıyorsunuz. Detaylı şekilde yeni konu açınız ekstra sorununuz için.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı