Gaming laptop performans sorunu

Xhyer

Decapat
Daha fazla  
2.5-3 yıllık bir laptopa sahibim. Son zamanlarda performansında bir düşüş hissettim. SSD ve RAM yükseltmelerini yakın zamanda yapmıştım. Userbenchmark'dan test yaptım sonuçlar böyle çıktı. Genelde laptopu oyun, video editi ve kodlama için kullanıyorum. Programlarda nedense çok zorlanıyor. Temizliği, termal macunu vs. bildiğim her şeyi denedim ama değişen bir şey olmadı. Varsa önerilerinizi bekliyorum.

Dosya Ekleri

• Yep.png
    Yep.png
    175,1 KB · Görüntüleme: 76
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buradan bakabilirsiniz. Ondan önce aldığınız RAM modelini ve frekansını, Dual mı aldığınızı söyleyebilir misiniz?
Bir hata çıkarsa tek çözüm yeni RAM mi olacak?

Eğer yeni aldığınız RAM 2. girişe taktıysanız diğer RAM'la frekans uyuşmazlığı yaşayabilir. O da tam performans sağlayamaz. Ve sorun RAM çıkarsa iade edip diğer RAM'le uyumlu RAM alabilirsiniz.
Anladım teşekkürler.
Tamam öyle diyorsan sana birkaç önerim var.

İlk olarak Dengeli performansta kullanacaksın bak beni dinle sakın nihai kullanma iyi bir soğutman yoksa.

İkincisi etkili olduğu düşünülmeyen ama bence oldukça yararlı olan %temp% ve Prefetch in boşaltılması. Çalıştır'a:
%temp%
prefetch
yaz ve oradaki herşeyi sil. Silinmeyenler olabilir. Atla'ya basacaksın hocam.

Video izleyebilirsin. BİOS Update nasıl yapılır diye aratabilirsin ama ilk dediklerimi yap.
Tamam deneyeceğim teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı