Gaming laptop sıcaklık ortalama ne kadar olmalı?

İsimsizahmet

Picopat
Daha fazla  
Oyun oynarken laptopun altındaki havalandırma açacak şekilde kitap koyunca sıcaklık 75'i geçmiyor CS oynarken fakat koymayınca 85'i görüyor. Ortalama sıcaklıkları bilmiyorum.
HP Victus 15.
Intel Core i713700H.
RTX 4050.
(Aynı şey başka oyunlar içinde geçerli.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynarken laptopun altındaki havalandırma açacak şekilde kitap koyunca sıcaklık 75'i geçmiyor CS oynarken fakat koymayınca 85'i görüyor. Ortalama sıcaklıkları bilmiyorum.
HP Victus 15.
Intel Core i713700H.
RTX 4050.
Artık 90-95 derecelere normal diyoruz laptoplarda.. İşlemciler çok güçlü soğutmak kolay değil. Ekstra kitap, laptop standı, soğutucu koyarak bu ısıları düşürebiliyoruz ki sen kitap koyarak farkı görmüşsün. 85 normal değer.

HP Victus 15.
Intel Core i713700H.
RTX 4050.

Normal bende de aynı şekilde 80-90 derece arası geziyor oyun oynarken.

HP Victus 15.
Intel Core i713700H.
RTX 4050.

Çok normal ama kitap koyma. Alabiliyorsan soğutucu al alamıyorsan çatal koy. Çatalın yapısı ısıyı çeker ve delikli olduğundan resmen çok amaçlı soğutucu ve yükseltici bir icat çatal.

Çok normal ama kitap koyma. Alabiliyorsan soğutucu al alamıyorsan çatal koy. Çatalın yapısı ısıyı çeker ve delikli olduğundan resmen çok amaçlı soğutucu ve yükseltici bir icat çatal.
1710875670707.png

Kitap koymak derken bunu kastettim alttaki delikler daha rahat hava alıyor

Geri
Yukarı