Gaming laptop vs MacBook

Gaming laptop vs macbook

• Gaming laptop

Oy: 8 72,7%
  • Macbook

Oy: 3 27,3%

• Oy verenlerin toplamı
    11

ACExACE

Hectopat
İlk anket konum umarım doğru açmışımdır neyse siz olsanız gaming laptop vs MacBook ikilisinden hangisini seçerdiniz? Nedeni ile açıklar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
İş için Macbook; oyun, eğlence ve diğer kullanımlar için ise gaming laptop.

Ancak her iki tarafa hitap eden laptopları daha çok seviyorum. Yani hem performanslı, hem de taşınabilir. Mesela MSI'da Stealth, Asus'ta ROG Zephyrus, Razer'da Blade serileri gibi.

Gaming değil de Windows diyelim.

Niye Windows?
Daha rahat,
Kişiselleştirme seçeneği çok,
Dünya ona çalışıyor herhangi bir programda indirme sorunu yaşarsan çözümü hep var,
Oyun açabiliyor,
Kullanabileceğin program sayısı çok,
Gücü yetmese bile bir şekilde o uygulamayı açıyor ve sayısız bir çok sebep.

Niye Mac?
Galiba sınırsız Starbucks üyeliği,
Söz verdiği şeyleri açamama,
Oyun açamama(ders çalışmayan çocuklara özel)
Elmalı,
Ekranı çekince alt kasayı yukarı çekmiyor :O .

Bu cihazların kıyaslanması mantıklı değil, kullanım senaryosuna göre tercih edilmeliler.

Oyun oynayan biri için Macbook tamamen parayı çarçur etmek olur. Macbook Air'lar throttle yapmadan on dakika oyun çalıştıramıyorlar, Macbook Pro'lar ise aşırı pahalı ve ödediğin paraya bilmem kaç nesil önceki grafik kartı performansını alıyorsun, çünkü oyunlar Macbook Pro'ya portlu değiller. Apple Game kit kullanarak Cp 2077 portlayıp oynayan olmuş mesela ama ancak 40-45 FPS alıyor. Macbook Pro 16 M2 modelinden bahsediyorum.

Ama oyun oynamayan ve uzun pil kullanımına ihtiyaç duyan, yada işi ağırlıklı olarak render yapmak olan biri için Macbook çooook daha mantıklı. Aynı fiyat aralıklarındaki hiç bir gaming laptop macbook'un render performansını veremez. Yine aynı fiyat aralıklarındaki hiç bir gaming laptop karşılığı olan macbook'un pil süresini sağlayamaz. Ek olarak ekranı yine aynı fiyat aralığındaki 90% gaming laptoptan daha iyi.

Dolayısıyla kullanım senaryosuna göre Macbook yada gaming laptop seçerim.

Ama oyun oynamayan ve uzun pil kullanımına ihtiyaç duyan, yada işi ağırlıklı olarak render yapmak olan biri için Macbook çooook daha mantıklı. Aynı fiyat aralıklarındaki hiç bir gaming laptop macbook'un render performansını veremez. Yine aynı fiyat aralıklarındaki hiç bir gaming laptop karşılığı olan macbook'un pil süresini sağlayamaz. Ek olarak ekranı yine aynı fiyat aralığındaki 90% gaming laptoptan daha iyi.
Mantıksız. Verir. Sağlar. Şarjı çok uzun gidiyormuş vay be. Geçen hafta şarjımı iş yerinde unuttum cumartesi pazar bakın 2 gün boyunca sabahtan akşama kadar dizi izledim bilin bakalım kimin şarjı bitmedi, üstüne 2 video renderi yaptım :D . İş cihazı dediğin şey mail açmak ise kolumdaki saat bile yapıyor. Optimizasyon yok bir şey yok sistem çalışmadığı çalıştırabileceği bir şey olmadığı için pil bu kadar uzun gidiyor.

Mantıksız. Verir. Sağlar. Şarjı çok uzun gidiyormuş vay be. Geçen hafta şarjımı iş yerinde unuttum cumartesi pazar bakın 2 gün boyunca sabahtan akşama kadar dizi izledim bilin bakalım kimin şarjı bitmedi, üstüne 2 video renderi yaptım :D . İş cihazı dediğin şey mail açmak ise kolumdaki saat bile yapıyor. Optimizasyon yok bir şey yok sistem çalışmadığı çalıştırabileceği bir şey olmadığı için pil bu kadar uzun gidiyor.
Vermez, deneyebilirsin, test edebilirsin. Macbook Air'a karşılık yine aynı fiyatta bir cihaz tercih et. Yine Macbook Pro'ya karşı aynı fiyatta bir cihaz tercih et. Hiç bir zaman aynı fiyat aralığındaki karşılığı render performansını vermez. Test edecek vaktim, param yok diyorsan, aç testleri izle.

Bir de şu 2 video renderi yapıp, üstüne 2 gün boyunca dizi film izlediğin laptopun modelini verde bi atıp tutmadığını bilelim. :D

İlk anket konum umarım doğru açmışımdır neyse siz olsanız gaming laptop vs MacBook ikilisinden hangisini seçerdiniz? Nedeni ile açıklar mısınız?

80 bin liraya baz model MacBook Pro almak yerine babalar gibi ASUS ROG laptop alırım hem işimi yaparım hem oyun oynarım. MacBook yazılımcı olsanız dahi mantıklı değil.

Geri
Yukarı