Gaming laptop vs MacBook

Gaming laptop vs macbook

• Gaming laptop

Oy: 8 72,7%
  • Macbook

Oy: 3 27,3%

• Oy verenlerin toplamı
    11
Test edecek vaktim, param yok diyorsan, aç testleri izle.
Vaktim yok. Param var. Açıp izlemem. Fanboy olmanın bir mantığını göremiyorum. Güncelleme diye kilit ekranındaki saati değiştirme getirdik diyen bir firma sence mantıklı cihaz üretebilir mi, üretemez. Telefon konusunda iyi bir telefonum olsun amiral gemisi olsun diye alan akıllıdır elma diye alan ne bileyim aynaya baksın görsün ceza yememek lazım zamanında çok yedim.

Aynı şekil tüm cihazları için geçerli. Yetersizler. Özellik dedikleri şey 1998'de vardı.

Vaktim yok. Param var. Açıp izlemem. Fanboy olmanın bir mantığını göremiyorum. Güncelleme diye kilit ekranındaki saati değiştirme getirdik diyen bir firma sence mantıklı cihaz üretebilir mi, üretemez. Telefon konusunda iyi bir telefonum olsun amiral gemisi olsun diye alan akıllıdır elma diye alan ne bileyim aynaya baksın görsün ceza yememek lazım zamanında çok yedim.

Aynı şekil tüm cihazları için geçerli. Yetersizler. Özellik dedikleri şey 1998'de vardı.
Atıp tutuyoruz demek ki cihaz modeli verilmiyor. :D Laptoplarda en yüksek pil 100Wh. Uçaklarda daha yükseğine izin verilmiyor. Bu kadar. Senin iddian öyle bir bilgisayarın var ki, sabah akşam medya tüketimi yapmana rağmen 2 gün aralıksız çalıştı, yetmedi bir de 2 video renderı aldın, cihazı şarj etmeden.

Hesap yapalım. En yüksek pile sahipsin diyelim. İşlemcinde o kadar verimli ki, ekranı, rami, hoparlörü falan her şeyiyle 5w güç tüketiyor olsun 20 saat anca çıkıyor. Bana imzandaki "Adobe canavarı"ndan bahsedeceksen, hiiiiç konuşmayalım. Sen onla sürünmeye devam. Biraz daha para biriktirir bi tane daha adobe canavarı alırsın.

Bir de fanboy olma muhabbetine katılıyorum. Sorun, fanboy olan ben değilim. Bakalım ne yazmışım?
Oyun oynayan biri için Macbook tamamen parayı çarçur etmek olur. Macbook Air'lar throttle yapmadan on dakika oyun çalıştıramıyorlar, Macbook Pro'lar ise aşırı pahalı ve ödediğin paraya bilmem kaç nesil önceki grafik kartı performansını alıyorsun, çünkü oyunlar Macbook Pro'ya portlu değiller. Apple Game kit kullanarak Cp 2077 portlayıp oynayan olmuş mesela ama ancak 40-45 FPS alıyor. Macbook Pro 16 M2 modelinden bahsediyorum.
Ama oyun oynamayan ve uzun pil kullanımına ihtiyaç duyan, yada işi ağırlıklı olarak render yapmak olan biri için Macbook çooook daha mantıklı.
Senin kıyasına da bakalım mı? Sadece tiye alarak kıyas yapmışsın. :D
Niye Windows?
Daha rahat,
Kişiselleştirme seçeneği çok,
Dünya ona çalışıyor herhangi bir programda indirme sorunu yaşarsan çözümü hep var,
Oyun açabiliyor,
Kullanabileceğin program sayısı çok,
Gücü yetmese bile bir şekilde o uygulamayı açıyor ve sayısız bir çok sebep.

Niye Mac?
Galiba sınırsız Starbucks üyeliği,
Söz verdiği şeyleri açamama,
Oyun açamama(ders çalışmayan çocuklara özel)
Elmalı,
Ekranı çekince alt kasayı yukarı çekmiyor :O .

Bana imzandaki "Adobe canavarı"ndan bahsedeceksen
MSI Creator Z17 ile aldım.
Sen onla sürünmeye devam.
Hayır. Günlük kullandığım taşıması kolay ve eminim herhangi bir Mac'den kat kat daha iyi bir laptop. En azından aynı şeyleri yapıyorlar, Mac neyi açma sözü verip açamadıysa bu sözü vermeden açamıyor :D .

Apple cihazları maksimum iyi diye övebilirsin. Herhangi bir cihazı olduğu kulvarda asla 1. olamayacak cihazlar en iyisi dersen fanboy olduğun "cartt" diye ortaya çıkar iyi forumlar.

Apple cihazları maksimum iyi diye övebilirsin. Herhangi bir cihazı olduğu kulvarda asla 1. olamayacak cihazlar en iyisi dersen fanboy olduğun "cartt" diye ortaya çıkar iyi forumlar.
Tek bir mesajımda maksimum iyi yok. Ama senin mesajların maksimum kötü. Ben fanboy değilim ama senin Windows fanboylugun "cartt" diye ortaya çıkıyor zaten.

Ben cihazların artıları ve eksileri olduğunu belirtiyorum. Sen sadece eksisi olduğunu. Hangimiz fanboy tartışmaya kapalı bence. .d
Cihazın PCMark 10 pil testinden aldığı süre 7 saat. Sen bu süreyi 2.5-3e katladin? Güzel yalan. 90 Wh pili napiyor, işlemcisi ekran dahil 4.5 W kullanarak mı sunuyor? Aida 64 yükleyip video izlerken discharge ratee bak desem 8Wtan aşağı görmezsin. Bana kalkıp mantıklı bir şekilde yalan atmadan media consumption yaklaşık 10 saat yaptım desen neyse de... Yok efendim sabahtan akşama kadar iki gun boyunda dizi film izlemis. Sabahtan aksama kadar mantığın günde 5 saat degilse, sabahında öğlen 12 değilse, atıp tuttuğun değerler.

Oyun ve mühendislik kullanımı için Windows/Gaming PC; yazı yazma, film izleme, iş, taşınabilirlik için Macbook. M1 8/256 Air'ı 2.5 yıldır kullanıyorum, 4K ekrana bağlı, 2K da kendi ekranı var ve cayır cayır çalışıyor. Şu an günlük kullanım için M1 bile alsanız uzun süre rahat kullanırsınız. Tabi yeni MacBook Pro serisi ile yarışamaz, onun ekranı ciddi şekilde daha akıcı ve parlak.

Hayır. Günlük kullandığım taşıması kolay ve eminim herhangi bir Mac'den kat kat daha iyi bir laptop. En azından aynı şeyleri yapıyorlar, Mac neyi açma sözü verip açamadıysa bu sözü vermeden açamıyor :D .

Reyis ayni pc yi bende almayi duşunuyorum memnun değil misin cihazdan hangi model kodlu ürünü aldin ısınma gibi sorunlar var mi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı