Gaming laptopa monitör bağlamak FPS arttırır mı?

BrawnyAkif

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartı fiyatlarının çok uçmasıyla sistem toplamak yerine laptop almayı düşünüyorum. RTX 3060 ya da 3050 Ti'lı bir laptopa harici monitör bağlamak ne kadar FPS arttırır?

Monitör ile FPS'in alakası yok. Değerler ile var. Yüksek Hz değerleri olan monitörlerde ekran yırtılması gibi sorunlar giderilebilir.

Ekran kartı fiyatlarının çok uçmasıyla sistem toplamak yerine laptop almayı düşünüyorum. RTX 3060 ya da 3050 Ti'lı bir laptopa harici monitör bağlamak ne kadar FPS arttırır?
Az bir miktar arttırır. Ekran kartını daha az kullandığı için görüntüyü laptop yerine monitör veriyor daha az yük biniyor laptoba. Aynı soruyu sormuştum bakabilirsin.

MUX olanlar zaten monitör olmasa bile harici GPU'yu bağımsız kullanabilir. Zaten özelliği bu. MUX bir seçici anahtardır. Harici GPU'yu dahiliden bağımsız olarak çalıştırır. FPS artma durumu şöyle olabilir. Laptop ekranı 1440p ve monitörünüz 1080p ise düşük ayarlarda FPS artar.

MUX olanlar zaten monitör olmasa bile harici GPU'yu bağımsız kullanabilir. Zaten özelliği bu. MUX bir seçici anahtardır. Harici GPU'yu dahiliden bağımsız olarak çalıştırır. FPS artma durumu şöyle olabilir. Laptop ekranı 1440p ve monitörünüz 1080p ise düşük ayarlarda FPS artar.
Laptop'ların display outputları genellikle direk olarak harici ekran kartına bağlanır. MUX switch bir harici ekran olmadan Optimus'u bypass etmenize yarar.

Yani kısacası evet, harici monitörü direk ekran kartına bağlanan display output (çoğu laptopta vardır) ile bağlarsanız Optimus'u bypass ettiği için FPS arttıracaktır.

Detaylı bilgi isteyen arkadaşları bu videoya yönlendirebilirim. Jarrod'sTech'in testlerinde ortalama FPS artışı %17.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
FPS artmaz. Öyle bir şey olsa 100 tane monitör bağlardım.
Bypass edeceğeniz 100 Optimus olsa belki bir işe yarardı.
Bir yerde verilen görüntüyü başka yere aktardığınızda FPS artacağını mı düşündünüz 😮
Laptop'un enerji tasarrufu için sahip olduğu dahili ekran kartını bypass ettiği için arttırır.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı