Gaming laptopa monitör bağlamak FPS arttırır mı?

Laptop'ların display outputları genellikle direk olarak harici ekran kartına bağlanır. MUX Switch bir harici ekran olmadan Optimus'u bypass etmenize yarar.

Yani kısacası evet, harici monitörü direk ekran kartına bağlanan display output (çoğu laptopta vardır) ile bağlarsanız Optimus'u bypass ettiği için FPS arttıracaktır.

Detaylı bilgi isteyen arkadaşları bu videoya yönlendirebilirim. Jarrod'stech'in testlerinde ortalama FPS artışı %17.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bypass edeceğeniz 100 optimus olsa belki bir işe yarardı.

Laptop'un enerji tasarrufu için sahip olduğu dahili ekran kartını bypass ettiği için arttırır.

Ben sade düşünmüştüm, bilmiyordum özür dilerim.

Monitör ile FPS'in alakası yok. Değerler ile var. Yüksek Hz değerleri olan monitörlerde ekran yırtılması gibi sorunlar giderilebilir.
Hocam MUX olmayan oyuncu laptoplarında monitör bağlamak FPS'i gerçekten çok fazla yükseltiyor. Sanırım arkadaş onu kastetmiş.
Eğer laptopunuzda MUX yoksa evet arttırır.

Hocam MUX olmayan oyuncu laptoplarında monitör bağlamak FPS'i gerçekten çok fazla yükseltiyor. Sanırım arkadaş onu kastetmiş.
Eğer laptopunuzda MUX yoksa evet arttırır.
Evet hocam. Arkadaşın dediği de doğrudur. MUX Switch ise bence onca para verip de alınan cihazlarda olmalıdır. Harici görüntü çıkışı olan cihazlarda fark edebilir.

MUX yok ise artırıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben de laptop kullanıyorum MUX Switch yok maalesef, harici monitöre bağlayarak kullanıyorum. Ayarlardan sadece ekran 2 de göster seçeneğini seçtikten sonra laptopun ekranı devre dışı kalıyor. En basit örnekle CS:GO'da ortalama 50 FPS fazladan alıyorum, R6 oyununda optimizasyon sorunu olmadığı için onda ortalama 30 FPS artış gösteriyor. Sonuç olarak MUX Switch seçeneği olmayan bir laptopa harici monitör takmak FPS artışı sağlıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de laptop kullanıyorum MUX Switch yok maalesef, harici monitöre bağlayarak kullanıyorum. Ayarlardan sadece ekran 2 de göster seçeneğini seçtikten sonra laptopun ekranı devre dışı kalıyor. En basit örnekle CS:GO'da ortalama 50 FPS fazladan alıyorum, R6 oyununda optimizasyon sorunu olmadığı için onda ortalama 30 FPS artış gösteriyor. Sonuç olarak MUX Switch seçeneği olmayan bir laptopa harici monitör takmak FPS artışı sağlıyor.

MUX olup olmadigini nereden anlarım?

Ekran kartı fiyatlarının çok uçmasıyla sistem toplamak yerine laptop almayı düşünüyorum. RTX 3060 ya da 3050 Ti'lı bir laptopa harici monitör bağlamak ne kadar FPS arttırır?

Arttırır notebookların ekranı gücünü işlemciden alır ve belli bir FPS'e çıkmanı sağlar. 200 FPS alıyorsan harici bir monitör bağladığında yaklaşık 300-400 FPS alırsın çünkü gücü direkt ekran kartından alıyor notebookaların sınırlandırması olduğu için notebook ekranından yüksek bir FPS alamazsın, kullandığım için biliyorum, bilmeyenler burada sallamış.

Merhaba Lenovo Ideapad Gaming 3 laptopa sahibim dün monitöre bağladım bende FPS normalde neyse monitörde de aynı sebebi nedir?

Sadece taktığınız monitör aktif değil mi? Yani "clone/yansıtma" ayarında olmasın. Denediğiniz oyun GPU'yu sonuna kadar kullanıyorsa bir artış fark etmemeniz normal. Veya V-Sync'ya da FPS limiti aktifse artmaması yine normal.

Yeni konular

Geri
Yukarı