Gaming laptopa overclock yapılmalı mı?

ozan ege

Picopat
Daha fazla  
i5 10300H GTX 1650 Ti 32 GB RAM Gaming laptopum var, termal macun olarak Thermal Grizzly hydronaut kullanıyorum, laptopumun altına yapıştırdığım alüminyum aparat sayesinde laptop 3-4 santim havada olduğu için ve Gaming laptop olmasından ötürü fanlarda kuvvetli olduğu için ısınma problemi olmuyor. Sizce bu sisteme overclock yapmalı mıyım? Genel olarak iyi bir performans alıyorum ama sınırları zorlamayacak şekilde bir overclock yapılabiliyorsa neden yapmayayım değil mi?

i5 10300H GTX 1650 Ti 32 GB RAM Gaming laptopum var, termal macun olarak Thermal Grizzly hydronaut kullanıyorum, laptopumun altına yapıştırdığım alüminyum aparat sayesinde laptop 3-4 santim havada olduğu için ve Gaming laptop olmasından ötürü fanlarda kuvvetli olduğu için ısınma problemi olmuyor. Sizce bu sisteme overclock yapmalı mıyım? Genel olarak iyi bir performans alıyorum ama sınırları zorlamayacak şekilde bir overclock yapılabiliyorsa neden yapmayayım değil mi?

Gereksiz OC'ye lüzum yok, sadece ömründen yersin maksimum 5 FPS için.

Hmm hiç o topa girme diyorsun yani.

Benim de eski bilgisayarım 1650 Ti'dı OC denedim sonuçlardan memnun kalmadım hani gözle görülür adam gibi bir artış yoktu Valorant gibi işlemci bazlı oyunlarda bir fark göremedim OC'yi ekran kartına yaptığım için RDR2 gibi oyunlarda 30 40 FPS'ten 35-45 arası oluyordu.

Overclock değil de undervolt öneririm.

Undervolt ısınan sistemlerde yapılmıyor muydu ya.

Benim de eski bilgisayarım 1650 Ti'dı OC denedim sonuçlardan memnun kalmadım hani gözle görülür adam gibi bir artış yoktu Valorant gibi işlemci bazlı oyunlarda bir fark göremedim OC'yi ekran kartına yaptığım için RDR2 gibi oyunlarda 30 40 FPS'ten 35-45 arası oluyord.

O zaman ben hiç overclockla falan uğraşmayayım.

Geri
Yukarı