Gaming laptopların anakart ömürleri 5 sene mi?

Kesinlikle amac o iyi bir macun onerin var mı?
Masaüstü için klasik Arctic MX-4 öneririm. Gram iyi, fiyatına göre de performans çok iyi :) Laptoplar için tehlikeli ama kesinlikle extreme şekilde açık ara etkisi olan sıvı metal macun. Normal macun için pek deneyimim yok Laptoplar için. Bu yüzden bir şey diyemem. Ama herhalde yine MX-4 kötü olmazdı.

Üç yıl önce Monster almıştım, 2. yılında fazla ısınmadan korkup Turbo Boost kapattım. Bakalım ne kadar götürecek.
Dostlarım merhaba. Gaming laptopların anakartları sizce 5 yıldan sonra mevta mı oluyor? Termal macun temizlik yapsak bir yere kadar o da sadece sistemin ısınmaması rahat calısması icin sizce 5 seneden sonra anakartlar bozuluyor mu? Düz hesap 6-7 seneden sonra sizce? Yani 40 bin TL'lik laptop daha mı uzun ömürlüdür yoksa hepsinin ömrü 5 sene midir?

Bende HP X360 var kardeaim pert etti qcarken kapaniyor anakart selamünaleyküm oldu iste.

Vay be hocam sonra ne oldu anakart mi coktu.

Anakart arizasi cikmadikca hocam.

Yarina cikacamiz belli degil Acer Aspire 7 10 yil goturse opup basima korum.

Kesinlikle amac o iyi bir macun onerin var mı?

Benim HP X360 anakart avilirken kapaniyor sonra calisiyor 9 yillik laprop hocam sencd.

5 yil kullanma kilavuzunda yazmislar 2 arti yil versen 7 seneden sonra basliyor sorunlar hocam.

O desigin HP X360 var acilirken kapaniyor normalde calisiyor anakart mevta iste hocam 9 sene oldu.

13 senelik pcim var ve şu anda ondan yazıyorum var mı arttıran :D

13 senelik pcim var ve şu anda ondan yazıyorum var mı arttıran :D
Şuan da ondan yazamıyorum ama 20 senelik bir pc var hala çalışan. Solitaire, pinball öyle kendi halinde yuvarlanıyor.

Bakım her durumda önemli olmuyor :D Benim 2013-14 yıllarından kalma emektar Acer Aspire
E-1 572g hala iyi durumda. Bir tek ekran kartı arızalı o da fazla önemli değil zaten oyun oynamıyorum. Ve 4-5 senedir termal macun değişmedim :D

Yeni konular

Geri
Yukarı