Güncel Gaming Laptopların Ömrü

INTEL I5 9600KF-MSI RTX2080 VENTUS 8G-MSI Z390-A PRO-WD 500GBSSD-CRUCIAL 16GBRAM - Vatan Bilgisayar işlemci ve kasa dışında harikulade

AMD R5 3600-MSI RTX2080 VENTUS8G-MSI B450GAM.PLUS-KINGSTON 480GB SSD CRUCIAL16GB - Vatan Bilgisayar bunu alıp üstüne bir adet MB511 alırsanız çok iyi olur.

Bu fiyata bırakın 2060'ı, 2070'i 2080 bile bulunuyormuş. Alttakini alıp üzerine Mb511 kasa alıp parçaları oraya taşımanız tavsiyemdir. İlerde para biriktirip B550 anakartta alabilirsiniz ama pek gerekli değildir. Monitör olarak AOC 24" C24G1 2xHDMI DP VGA 144Hz 1MS Freesync Full HD Curved Gaming Monitör | ITOPYA klavye olarak Cooler Master MasterKeys MK750 Mekanik RGB TR Gaming Klavye | ITOPYA alttakini aldığınızı varsayarak, kasa olarak COOLER MASTER MASTERBOX MB511 MESH ÖN PANEL 3x120mm LED FANLI MidT ATXSİYAH KASA - Vatan Bilgisayar öneririm. Toplam 9800 gibi birşey yapıyor. Bütçeyi aşamam derseniz biraz performanstan kısarak AMD 3600X-ASUS RX 5700XT-8G-ASUS TUF B450-PRO-KINGSTON 480GB SSD-CRUCIAL16GB RAM - Vatan Bilgisayar alırsanız neredeyse RTX 2080 performansı alır, 700 TL az verirsiniz. Bu sayede 9100 TL'ye en yeni ekran kartı ve işlemci ile SSD'li 16 GB Ram'e sahip, 144 Hz 1 MS monitör ve harika mekanik klavyeye sahip bir bilgisayarınız olur. Ayrıca MB511 de alacağınız için soğutma konusunda iyi bir sisteme sahip olursunuz. Tek gereken (Zorunda değilsiniz) çıktığı zamandan 4-5 ay sonra ucuz bir B550 anakart almanız. O da gerekli birşey değil fazla. Sadece PCI EXPRESS 4.0 için.
Eline sağlık kafama yatmaya başladı valla.

Açıkçası kendi yaşadığım bir örnekle anlatmak istiyorum. 2016 senesinde 960M, 16 GB RAM ve 6700HQ'lu laptop aldım. O zamanlar 9xx serisi vardı. İlk sene çok iyiydi, fakat ilk seneyi bitirdikten sonra kasma sorunları başladı. O zamanlar Spectre virüsü de vardı. Ayrıca çok ısınma da yapıyordu. 2. senesini doldurduğunda Battlefield 1'i oynayamıyordum, eskiden kasmayan birçok oyunda kasmaya başladı. Bilişim Sistemleri okuduğumdan, yazılıma başladım. Dev-C++ geliştirme ortamında bile kastığı oluyordu, okulda hatasız çalışan program evde çalışmıyordu. Ben de Ocak ayında masaüstü bilgisayar topladım. Memlekete gelip giderken taşıyacağım artık. Senin soruya gelirsek, şirketler bunu kasıtlı olarak yapıyor. 1080p 60 FPS oynamak istiyorum diyorsan 2-3 sene, 720p 30 FPS olarak da 5 sene götürür. Eğer hor kullanmazsan 5 sene sonunda gündelik işlerini kasmadan yapabilirsin. 2-3 sene içinde HDD'sini değiştir muhakkak.

Eline sağlık bilgisayar dizmekten pek anlamam parçaların uyumu konusunda fln ama sanırım güç kaynağını unutmuşsun. Bu sisteme kaç wattlık bi psu gerekir?
hocam kasaya dahil 700w+80 plus :) yeter de artar
Attığım sistemdeki SSD, ekran kartı daha iyi. Vatan'daki hazır OEM sistemlerdeki fiyatları harika.
hocam attığınız sistemdeki parçalardan ekran kartı ve ssd iyi ama geri kalan parçalar kötü olduktan sonra bir işe yaramaz.
Eline sağlık kafama yatmaya başladı valla.
hocam ben size 9 bin tl yi geçmeyecek şekilde pc topladım. monitör, klavye, mouse hariç 8 bin lira tutan sistem iyi ancak ilk olarak r5 3600 ve 2080 birazcık darboğaz yapabilir diye düşünüyorum. 2. si kaliteli bir monitör klavye ve mouse aldığınızda o 8 bin lira bilgisayar 10-11 bin liraya doğru gider :)

hocam kasaya dahil 700w+80 plus :) yeter de artar

hocam attığınız sistemdeki parçalardan ekran kartı ve ssd iyi ama geri kalan parçalar kötü olduktan sonra bir işe yaramaz.

hocam ben size 9 bin tl yi geçmeyecek şekilde pc topladım. monitör, klavye, mouse hariç 8 bin lira tutan sistem iyi ancak ilk olarak r5 3600 ve 2080 birazcık darboğaz yapabilir diye düşünüyorum. 2. si kaliteli bir monitör klavye ve mouse aldığınızda o 8 bin lira bilgisayar 10-11 bin liraya doğru gider :)
Yapmaz. Yazdığım 9100 TL'lik fiyat, herşey dahil fiyat. 3600 ile isterseniz RTX titan bile kullanırsınız. Ayrıca bütün parçalar gayet iyi. Sadece kasa kötü zaten MB511'ide fiyata dahil olacak şekilde ekledim.

Değiştirilebilir elbette. Cihaza göre değişir zorluğu. Bazılarının arka kapak çok kolay bazılarında biraz zor olabiliyor açılması. Ayrıca 2 yılda ölmez. 2 yılda ölmesi için çok hor kullanmanız gerekir. 2 yıl sonunda bataryanın kapasitesi %70 ile %80 arasına düşecektir. Bu sizin kullanımınız ile alakalı.

Benim bilgisayarımın bataryası 38.000 MaH. Şimdi kalan kapasite 23.000 civarında. 3 yıl oldu. Normal bir kullanıcıyım oyunda oynarım filmde izlerim. Ayrıcı bilgisayarım oyun bilgisayarı değil. Orta seviye bir bilgisayar. Oyun bilgisayarlarında batayalar daha dayanıklıdır diye düşünüyorum normal laptoplara göre.
O ney ya? Uçak aküsü falan mı 38 bin mah nedir? 99 Whr bataryalar 6250 mah oluyor.

Geri
Yukarı