Gaming laptopta AMD mi Intel mi?

Kusura bakmayın ben 11400h zannetmiştim.

AMD olan daha iyi.

Evet.
Önemli değil

Emülatör kullanacaksan Intel+NVIDIA. Normalde önerdiğim AMD + NVIDIA, AMD+AMD de olur. Fareketmez.

Kusura bakmayın ben 11400h zannetmiştim.

AMD olan daha iyi.

Evet.

Ryzen model daha iyi işlemci olarak. Belki ileride çıkabilecek sorunlar karşısında daha iyi bir garanti için Amazon tercih edilebilir. Tabii o da çok gerekli mi tartışılır?

Modele göre değişir.

Sogutma, performans CPU throttling konusunda benim tercihim AMD olurdu ve oldu da.

Nesil önemli 11. nesil ve sonrası ise Intel daha önde daha öncesinde ise AMD daha önde.

Bence AMD. Intel laptoplar rahat rahat 90 derece üstüne çıkıyorlar. AMD'de 70 derece oluyor değil ama Intel ile karşılaştırınca daha iyi tabii.

AMD diyorum. Kasası ve soğutması kaliteli olanlarda özellikle. Laptoplarda sıcaklık çok mühim olduğu için Intel işlemciler hiç de iyi iş çıkaramıyor bu konuda.

Modelden modele değişir.

Şimdi sizce Amazon kalitesi ve garantisi+ i5 11300h mı?
Hepsiburada+ Ryzen 5 5600h mı?
Önemli değil

Şimdi sizce Amazon kalitesi ve garantisi+ i5 11300h mı?
Hepsiburada+ Ryzen 5 5600h mı?
Yani sonuç olarak

Son düzenleme:
Performans farkı az değil ama eğer işlemci odaklı bir işin yoksa herhangi bir sorun yaşadığında aracı firmanin TR gibi bir yerde Amazon olması inanılmaz farkedecektir. Hepsiburada ile hem ASUS laptopta hem de Samsung Galaxy Buds+ ile yaşadığım sorunlarda( kulaklıkta satıcı kendisi olmasına rağmen) hiçbir destek alamadım. Burada karar size kalıyor aslında. Sonuçta işlemci farkı çoklu çekirdekte önemli bir fark oluşturuyor. Daha detaylı işlemci testlerine bakıp kendi işlerine göre değerlendirebilirsin.

Geri
Yukarı