Gaming Laptop'ta CPU Sıcaklığı 91 Dereceye Ulaşıyor

Evet arkadaşlar başlıkta belirttiğim üzere Acer Predator Helios 300 i7 9750H işlemci ve GTX1660 Ti ekran kartlı laptop yük altında ekran kartı 75-80, işlemcisi 91 dereceye ulaşıyor. Kisa vadede throttling gibi sorunlar olmasa da uzun vadede cihazin ömrü kısalır mı sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet arkadaşlar başlıkta belirttiğim üzere Acer Predator Helios 300 i7 9750H işlemci ve GTX1660 Ti ekran kartlı laptop yük altında ekran kartı 75-80, işlemcisi 91 dereceye ulaşıyor. Kisa vadede throttling gibi sorunlar olmasa da uzun vadede cihazin ömrü kısalır mı sizce?
Merhaba laptoplarda islemci icin bu tur sicakliklar normal. Intel XTU yazilimini indirip undervolt yapabilirsin.

Ben de zamaninda oyun oynarken cok isinirdi, hic ölcmedim ancak 91 derece 100'e oldukca yakin bir sayi. Fanlar normal calisiyor mu ve fan temizligi/termal macun yenilemesi yapildi mi?

Son düzenleme:
Sıcaklık normal gibi. Ama iyi bir derece değil. Güç ayarlarından işlemci maksimum kullanımını düşür bence. O modellerde o sıcaklıklara ulaşan insanların çoğu aynısını yapmakta. Ayrıca yeni aldığın için, her şeyi tam tamına düzgün yapılmış olacak diye bir şey yok. Ben laptop aldığımda GPU 75 dereceye kolayca çıktığı için 2 kere Asusa gönderdim, sonunda düzelttiler ve 69 dereceyi çok nadir geçti. İşlemcim ise 90 dereceyi yıllardır görmüyor. 80 ve 85 derece arasında gezebiliyor o kadar. Eğer aciliyeti yoksa direkt olarak Acer ile iletişime geç ve durumu açıkça detayları ile anlat.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı