Gaming laptopta ekran boyutu önemi

egerisen

Kilopat
Daha fazla  
Yakın zamanda bir Gaming laptop alacağım. Araştırma yaparken fark ettim ki 17Inc olan modellerle 15 Inc olan modeller arasında oldukça fazla fiyat ve model çeşitliliği farkı var. En son bulduğum 2 modelin fiyatları birbirine yakın, birisi 17Inc RTX2060 ekran kartı ve i7 9750H işlemciye sahip diğeri ise 15Inc ve RTX2070 ekran kartı ve yine i7 9750H işlemciye sahip. Bunun dışındaki özellikleri neredeyse aynı. Şu an kafamda RTX2070'li olan 15Inc'lik modali almak var ama çevreden duyduğuma göre 15Inc laptoplar 17 Inc olanlara göre daha fazla ısınıyormuş ve daha dar bir alana parçalar sığdırıldığı için performansı daha düşük oluyormuş. Bunlar doğru mu ve sizce hangi modeli seçmeliyim?

(Iki model de HP omen)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran boyutundan ısınma çıkarımı yapmak olmaz. Ne dizüstü bilgisayarlar var masaüstünden daha serin çalışıyor. Ekran boyutu oyun zevkinizi etkileyecek olan bir şeydir. Ekran kartlarına gelirsek ikisi arasında uçuk bir fark yok. 2070 diğerine göre ortalama 25-30 FPS fark ediyor. Render ve diğer işler için ise ortalama %25 daha iyi. Ben olsam 2070 olanı alırım. 17 Inc ile 15.6 Inc arasında uçuk bir fark olduğunu düşünmüyorum. Tabi bu tercih meselesi.

Ekran boyutundan ısınma çıkarımı yapmak olmaz. Ne dizüstü bilgisayarlar var masaüstünden daha serin çalışıyor. Ekran boyutu oyun zevkinizi etkileyecek olan bir şeydir. Ekran kartlarına gelirsek ikisi arasında uçuk bir fark yok. 2070 diğerine göre ortalama 25-30 FPS fark ediyor. Render ve diğer işler için ise ortalama %25 daha iyi. Ben olsam 2070 olanı alırım. 17 Inc ile 15.6 Inc arasında uçuk bir fark olduğunu düşünmüyorum. Tabi bu tercih meselesi.
zaten şuan masaüstü kullandığım için 27 inç bir monitörüm var ısınma konusunda fark olmazsa 15 inç olan daha mantıklı sanırım

Aslında cevap size bağlı. Daha büyük ekran size lazımsa 17” ama ekranın önemi yoksa tabii ki 2070 modeli daha akıllıca bir seçim olacaktır.

Aslında cevap size bağlı. Daha büyük ekran size lazımsa 17” ama ekranın önemi yoksa tabii ki 2070 modeli daha akıllıca bir seçim olacaktır.
hazırda monitörüm var ekran boyutu sıkıntı değil ama küçük kasalar daha çok ısınıyor dendiği için kafamda soru işareti kalmıştı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı