Gaming laptopun ömrü ne kadar?

Aéda

Decapat
Daha fazla  
i5-9300H
256 GB SSD
GTX1650
8 GB RAM, olan bir MSI laptop gördüm 8 GB RAM eklemeyi düşünüyorum. Genellikle CS:GO, Valorant, LOL ve Bannerlord oynayacağım. Bu oyunlari kaç sene 60+ FPS oynatır. (Grafik takintim yok Very Low'da bile oynarım.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl kullanacağına bağlı.

Son düzenleme:
Nasıl kullanacağına bağlı. Bir de Laptop almanı önermem. Masaüstü bilgisayar daha iyi olur.
Laptop isteyen kişiye masaüstü tavsiye etmeyin. Bu sitede böyle çok kişiyi linçten kaybettik.

Laptop'u vurup çarpmazsan 5 yıldan fazla kesin götürür. 5 yıla külüstür olur yenisini alırsın zaten.

Tamamiyle ne kadar ısındığına bağlı. 2010 yılında Dell XPS 15 almıştım i7 740M işlemci + GT435M ekran kartı vardı. İşlemci 85-90C ekran kartı 96C civarı çalışıyordu. Garanti dolmadan anakart yandı, garantiden değişti. Garanti bittikten sonra hep en kaliteli macunları kullanıp termal bakımını eksik etmeden 5-6 ay önceye kadar ayakta tuttum cihazı.

5 Ay önce i7 9750H + 1660 Ti'lı laptop aldım. İlk yaptığım şey işlemciye undervolt yapıp en zor şartta bile 80C'yi geçmeyecek bir frekansta sabitlemek oldu. Ekran kartı da Max-Q design olduğundan daha hiç 70+ C'ye çıkmadı. Bu şekilde eğer anakart üzerinde benden habersiz 90+ derecelere çıkan bir kompanent yoksa 6-7 yıl sorun çıkarmadan götürür diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı