Oyuncu laptopların ömrü ne kadar?

Çevremde 7 yılını doldurmuş bir Casper laptop görmedim. Eski kız arkadaşımda Casper vardı ve klavyesi bozuktu. Değiştim, cihazın diskinde kapaktan dolayı elektrik kaçağı oluştu. Bantla falan çözdüm...

Casper'dan uzak durun.

Arkadaşımda Casper Nirvana TW9 var ama 10 yıldır çalışıyor Casper dış tasarımı çok güzel yapıyor diğer laptoplar gibi değil ben o yüzden sevdim ama siz bilgisayardan anlıyorsunuz tabii ben o kadar bilgi sahibi değilim.

Çevremde 7 yılını doldurmuş bir Casper laptop görmedim. Eski kız arkadaşımda Casper vardı ve klavyesi bozuktu. Değiştim, cihazın diskinde kapaktan dolayı elektrik kaçağı oluştu. Bantla falan çözdüm...

Casper'dan uzak durun.
7 değil de 6 yıllık bir Casper laptop var arkadaşımda, M2 SSD taktı hala kullanmaya devam ediyor

Tavsiyeleriniz için sağ olun dostlar. Aradan 2 yıl geçmiş vay be. Dile kolay tabii. Bende GTX 1650 laptop beklerken şu anda RTX 3060 laptopum var ve memnunum.

Casper Excalibur markalı i5 10300H 16 GB RAM 500GB SSD GTX 1650 ekran kartlı bir bilgisayar almayı düşünüyorum. GTA 5, Ark, Minecraft gibi oyunlar oynuyorum. Ne yalan söyleyeyim 9+ saat oyun oynarım. Sizce ömrü ne kadar olur? Düşük ayarlarda oynamak sorun değil sadece akıcı bir şekilde oynatmayı ne zaman bırakır?
GTX 1650, 1080P LOW ayarlarda uzun yıllar daha akıcı oynatır. Yeni AAA oyunları pek saymaz isek. Onun dışında 3 yıl daha 1080p akıcı oynatır sonra eski performansını veremez ve droplar başlar. Genel ömrü ise sizin kullanımınıza bağlı ister 5 yıl ister 10 yıl kullanın.

Geri
Yukarı