Gaming monitör önerisi

Zaten 1080p hepsi netlik boyuta bagli bu özelde. 24G2SP cidden guzel duruyor ona bisey diyemem ama ilk AOC guzel bir oneri degil bence.
Son yorumu @BerkayZ87 yapsın. Yanlışınız olduğunu düşünüyorum açıkçası hocam.

Son yorumu @BerkayZ87 yapsın. Yanlışınız olduğunu düşünüyorum açıkçası hocam.
Açıkçası bende kaana katılıyorum. 24G2SP alınmasını öneririm.

Kaan gerekli nedenleri açıklamış zaten.

Pivot dik döndürme demek hocam.
90 derece dönmesi için yükselmesi lazım ya hocam hani? Ben asansörlü olmayıp pivot olan monitöre rastlamadım.

Var hocam arkadaşların attığına da bakabilirsiniz.

90 derece dönmesi için yükselmesi lazım ya hocam hani? Ben asansörlü olmayıp pivot olan monitöre rastlamadım.

Var hocam arkadaşların attığına da bakabilirsiniz.
Ben kelime anlamı olarak size belirttim hocam.

24G2SP ile R25i-30 birbirine muadil olan iki urun. Bu kadar tartismaya gerek yok. Hangisi ucuz ise o alinir.

R25i-30 anlik olarak 4700 TL gozukuyor ama satici hakkinda fikrim yok. Satici guvenilirse R25i-30 daha ucuz oldugu icin alinabilir.

Kiyaslamalara gelirsek, R25i-30'un native 8-bit panel kullanmasi gibi bir artisi var, 24G2SP ise 6-bit + FRC. 24G2SP ise native contrast olarak 1500:1 verebilirken R25i-30 ise 1200:1 verebiliyor. R25i-30'da hoparlor var, 24G2SP'de yok. Maksimum parlaklik olarak ikisi de 400nit civari, renk gamutu olarak ikisi de %90 DCI P3 ve %135 sRGB volume degerlerine sahip. 24G2SP genel olarak mavimsi bir renk sicakligina sahipken R25i-30 ise sarimsi-yesilimsi bir renk sicakligina sahip. Her ikisi de monitor arayuzunden ideal hale getirilebiliyor. Ikisi de kaliteli monitor, ayni fiyatta olsalar gozumu kapatir tikladigimi satin alirdim.

Dell G2422HS nasıl sizce alırnır mı?
Alinmaz, giris seviyesi bir model.

Hoşuma gitti açıkçası bunu alabilirim ama dediğim gibi yükseklik ayarı çok çok önemli.
R25i-30'da da, 24G2SP'de de, 27G2SP'de de yukseklik ayari var. 27" istersen ve butcem var dersen 27G2SP veya 27G2SPU al.

Son düzenleme:
24G2sp ile R25I30 birbirine muadil olan iki ürün. Bu kadar tartismaya gerek yok. Hangisi ucuz ise o alinir.

R25I30 anlik olarak 4700 TL gozukuyor ama satici hakkinda fikrim yok. Satici guvenilirse R25I30 daha ucuz oldugu icin alinabilir.

Kiyaslamalara gelirsek, R25i30'un native 8-bit panel kullanmasi gibi bir artisi var, 24G2sp ise 6-bit + frc. 24G2sp ise native contrast olarak 1500:1 verebilirken R25I30 ise 1200:1 verebiliyor. R25i30'da hoparlör var, 24G2Sp'de yok. Maksimum parlaklik olarak ikisi de 400nit civari, renk gamutu olarak ikisi de %90 dCi P3 ve %135 sRGB volume degerlerine sahip. 24G2sp genel olarak mavimsi bir renk sicakligina sahipken R25I30 ise sarimsi-yesilimsi bir renk sicakligina sahip. Her ikisi de monitor arayuzunden ideal hale getirilebiliyor. Ikisi de kaliteli monitor, ayni fiyatta olsalar gozumu kapatir tikladigimi satin alirdim.

Alinmaz, giris seviyesi bir model.

R25i30'da da, 24G2Sp'de de, 27g2Sp'de de yukseklik ayari var. 27" istersen ve bütçem var dersen 27g2sp veya 27G2SPU al.

Hocam yorumun için çok teşekkür ederim son noktayı sen koydun diyebiliriz benim düşüncem tabii. Sonuç olarak Hepsiburada üzerinden satıcısıda resmi bir satıcı olduğu için (Hepsiburada) ben tercihimi levodan yana yapıyorum herkesin verdiği tavsiyeler için teşekkür ederim sağ olun umarım herhangi bir sorun yaşamam :D ölü piksel vs. gibi bundan sonrası şans.

Hocam yorumun için çok teşekkür ederim son noktayı sen koydun diyebiliriz benim düşüncem tabii. Sonuç olarak Hepsiburada üzerinden satıcısı da resmi bir satıcı olduğu için (Hepsiburada) ben tercihimi Lenovo'dan yana yapıyorum.
5000 güzel fiyat, alınabilir.

24G2SP ile R25i-30 birbirine muadil olan iki urun. Bu kadar tartismaya gerek yok. Hangisi ucuz ise o alinir.

R25i-30 anlik olarak 4700 TL gozukuyor ama satici hakkinda fikrim yok. Satici guvenilirse R25i-30 daha ucuz oldugu icin alinabilir.

Kiyaslamalara gelirsek, R25i-30'un native 8-bit panel kullanmasi gibi bir artisi var, 24G2SP ise 6-bit + FRC. 24G2SP ise native contrast olarak 1500:1 verebilirken R25i-30 ise 1200:1 verebiliyor. R25i-30'da hoparlor var, 24G2SP'de yok. Maksimum parlaklik olarak ikisi de 400nit civari, renk gamutu olarak ikisi de %90 DCI P3 ve %135 sRGB volume degerlerine sahip. 24G2SP genel olarak mavimsi bir renk sicakligina sahipken R25i-30 ise sarimsi-yesilimsi bir renk sicakligina sahip. Her ikisi de monitor arayuzunden ideal hale getirilebiliyor. Ikisi de kaliteli monitor, ayni fiyatta olsalar gozumu kapatir tikladigimi satin alirdim.
@FantastikTürk SP için görsele koyduğumu demişti, büyük ihtimal ikinizden birisi yanlış görmüş araştırırken.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    36,8 KB · Görüntüleme: 8
@FantastikTürk SP için görsele koyduğumu demişti, büyük ihtimal ikinizden birisi yanlış görmüş araştırırken.
24G2SP'de 6-bit + FRC kullaniliyor, dogal 8-bit degil. Dogal 8-bit olsa HDR400 sertifikasini yapistirmaktan geri kalmazlardi. Mis gibi goz boyama taktigi sonucta.

Geri
Yukarı