Gaming Notebook ASUS vs Monster

ASUS TUF serisinde plastik kasa var. Ama ROG serisinde alüminyum kullanıyor yani kaliteli bir malzeme kullanıyor.
hocam ben bi yerde sacede rog strix serisinde alüminyum kullanılıyor diye okumuştum eminmisiniz?
ASUS alırsanız RAM takmak için uğraşacaksınız. Kendiniz takmaya çalışırsanız da garanti dışı kalacaktır. Ayrıca Monster Mux Switch özelliğine sahip böylelikle biraz daha performanslı fakat malzeme kalitesi bakımından ASUS'un yanından geçemez.
mux switch o kadarda hayati bi önem taşıyan özellik değilmiş zaten günümüzde her laptop oyun modunda dahili grafik kartını devreye sokuyor lakin mux switchte ise windowsta gezerken bile dahili kartı devreye koyabiliyorsunuz bu gereksiz performans olacağı için batarya ömrüne direkt kötü etkide bulunacaktır yani gereksiz bir özellik olmuş!

Hocam arkadaş da öyle yazmış zaten? TUF serisinde plastik, ROG serisinde alüminyum kullanılıyor demiş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videonun 7.35. saniyesinden sonra " scar serisinden farklı olarak Full plastik kullanılmış ekonomik olması için" diyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videonun 7.35. saniyesinden sonra " scar serisinden farklı olarak Full plastik kullanılmış ekonomik olması için" diyor.

Hocam eski bir modelden bahsediliyor olabilir ama ben metalden diye biliyorum. Doğru olmayabilir fakat yine de Monster önermem. Monster sorunları olan bir marka. Bu benim şahsi görüşüm ama çoğu insan şikayetçi. Uygun fiyatlıydı önceden ama şimdi öteki firmalardan çok farkı yok. ASUS almanız bence daha iyi olacaktır. Başka ürünlere de yönelebilirsiniz isterseniz.

Asus'a +8 GB RAM takarsanız Asusdaha iyi, zaten 12.000TL ve fazla bütçede Monster pek önerilmez.
Monster'ın ekran tepkime süresi (ms.) çok yüksek.

Son düzenleme:
Hocam eski bir modelden bahsediliyor olabilir ama ben metalden diye biliyorum. Doğru olmayabilir fakat yine de Monster önermem. Monster sorunları olan bir marka. Bu benim şahsi görüşüm ama çoğu insan şikayetçi. Uygun fiyatlıydı önceden ama şimdi öteki firmalardan çok farkı yok. ASUS almanız bence daha iyi olacaktır. Başka ürünlere de yönelebilirsiniz isterseniz.

Hocam sizlerin görüşleri benim için çok önemli, her ne kadar teknik bilgim olsa dahi illaki gözden kaçırdığım veya eksik kaldığım bir yer olacaktır, bunun için sizlerin görüşlerinize başvuruyorum bu markaya en yakın biraz daha kaliteli olan laptoplar MSI'da var ve 20.000TL bandından başlıyor yani naçizane fikrim şu an F/P bir ürün diye düşünüyorum. sizlerin görüşlerinizi de bekliyorum

Satıcılar hakkında bilgim yoktur.

bu arada Asusta Herhangi bi dahili Kamera Yok numpad'i İse sanal yani fiziksel tuş yok mousepad'de sanal olarak gözüküyor

Geri
Yukarı