Gaming ve Normal Mouse Arasında Neden Fiyat Farkı Var?

azizbaskan03

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Benim arkadaşım gaming mouse aldı 1 yıl önce Bimeks'ten. Sonra ben de özendim, bizim mahalledeki bilgisayarcı Cemalettin abiden 20 TL'ye. Neyse arkadaş 110 TL'ye almış, bense 20 TL'ye. Üstelik benimki kablosuz :D İkimizin de mousesinin markası Logitech. Ben, hala mis gibi kullanıyorum. Arkadaşımınki bozulmuş, yani iyi ki o kadar para vermemişim. Bir mouseye siz de o kadar para vermeyin bence ama takdir sizin.

• Örnek verecek olursak BF4 oynuyorum. Helikopter kullanırken işlevsel tuşlara ihtiyacım var. Çünkü sürekli olarak Full Map'i kontrol etmem gerekiyor. Sürekli olarak Elim W,A,S,D'de iken M'ye basmak çok zor.
  • DPI ayarı ve yazılımsal. DPI FPS oyunlarında çok önemli. Hele BF4 Helikopter kullanıyorsan yine heli'nin stabil olması için DPI ayarlamak gerekiyor.
  • Ayrıca bahsettiğin mouse'larda belli bir tepki süresi var.Bu'da can alıcı bir nokta.

Ben bu tepki süresi problemini çok yaşadım. Önceden infectionz adında bir oyun vardı, sonra kapandı. O oyunda seri olmak lazım. Birde oyunda optimizasyon sorunu var, yani bazen geç ateş ediyor. Bende de kırtasiyeden aldığım arabalı mouse vardı o zamanlar. Gerçekten hissedebiliyorsun. Bu yüzden çok rütbe puanı kaybetmiştim.

100 liralık olmaz ise bile, bence sınır 50 liradır.

Bu arada o mouse işini görüyorsa sana yeni mouse al diyen yok. :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı