Gaming ve Normal Mouse Arasında Neden Fiyat Farkı Var?

azizbaskan03

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Benim arkadaşım gaming mouse aldı 1 yıl önce Bimeks'ten. Sonra ben de özendim, bizim mahalledeki bilgisayarcı Cemalettin abiden 20 TL'ye. Neyse arkadaş 110 TL'ye almış, bense 20 TL'ye. Üstelik benimki kablosuz :D İkimizin de mousesinin markası Logitech. Ben, hala mis gibi kullanıyorum. Arkadaşımınki bozulmuş, yani iyi ki o kadar para vermemişim. Bir mouseye siz de o kadar para vermeyin bence ama takdir sizin.

• Örnek verecek olursak BF4 oynuyorum. Helikopter kullanırken işlevsel tuşlara ihtiyacım var. Çünkü sürekli olarak Full Map'i kontrol etmem gerekiyor. Sürekli olarak Elim W,A,S,D'de iken M'ye basmak çok zor.
  • DPI ayarı ve yazılımsal. DPI FPS oyunlarında çok önemli. Hele BF4 Helikopter kullanıyorsan yine heli'nin stabil olması için DPI ayarlamak gerekiyor.
  • Ayrıca bahsettiğin mouse'larda belli bir tepki süresi var.Bu'da can alıcı bir nokta.

Ben bu tepki süresi problemini çok yaşadım. Önceden infectionz adında bir oyun vardı, sonra kapandı. O oyunda seri olmak lazım. Birde oyunda optimizasyon sorunu var, yani bazen geç ateş ediyor. Bende de kırtasiyeden aldığım arabalı mouse vardı o zamanlar. Gerçekten hissedebiliyorsun. Bu yüzden çok rütbe puanı kaybetmiştim.

100 liralık olmaz ise bile, bence sınır 50 liradır.

Bu arada o mouse işini görüyorsa sana yeni mouse al diyen yok. :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı