Gaming Z Trio RTX 3060 vs. Sapphire RX 5700 XT Nitro+

Takaslasa ne artısı olacak ki? Aynı kartın yeşili. 1080 Ti gibi belli bir yaşa gelmiş, iki nesil öncesinin kartı olsa eyvallah. Şöyle bir %20 civarı kas gücü de eklense (bir tık para da koyabilir üzerine) daha ideal olur. 5700 XT + bir miktar para ile 3060 Ti takası yapılabilir ikinci elden.
Üzerine koyulabilirse mantıklı olur ancak o kartın satılabileceği fiyatlar sarı sitedeki gibi değil kabul edelim. Dediğin yükseltmeler için üzerine 2-3K koyması lazım. Takas olayında ise 3060 daha az güç tüketimi ve RT için tercih edilebilir. Hatta NVIDIA tarafına geçmek bile bir sebep sayılabilir.

Kesinlikle katılmiyorum her oyunda olmasa da yeni nesil bircok oyunda var ve kesinlikle goz ardı edilemez.Ve nvidia daha stabil 5600xt kullanmis birisi olarak soyluyorum

Alternatifsiz değil artık. Hatta sharpening özelliği büyük bir artı şu anda.

Alternatifsiz değil artık. Hatta sharpening özelliği büyük bir artı şu anda.

Kendini geliştirmiş fakat halen görüntü olarak kalitesiz ve FPS olarak geride ve 5000 serisinde RTX yok.

Kendini geliştirmiş fakat halen görüntü olarak kalitesiz ve FPS olarak geride ve 5000 serisinde RTX yok.

Kalitesiz mi? Yalnızca 4 FPS farka şu görüntü farkını yakalıyorsun, Ray Tracing 5000 serisinde yok o doğrudur.

Screenshot_6.jpg

Kalitesiz mi? Yalnızca 4 FPS farka şu görüntü farkını yakalıyorsun, Ray Tracing 5000 serisinde yok o doğrudur.

Eki Görüntüle 1389140

Hocam boşuna uğraşmayın. Çok konuda bu arkadaşla kavga ettim. Kendisi koyu NVIDIA fanboyudur. Bir konuda RTX 3070'e VRAM yetmemesine karşın "NVIDIA ona da çözüm bulur" demişti. Hatta NVIDIA mühendisleri herkesin evine gelip karta VRAM lehimleyecekmiş😀 Tek itemi DLSS zaten. "NVIDIA fanboyu olsaydım AMD işlemci kullanmam" diyecek kafaya sahip. Boşuna uğraşmayın. Gerekirse kanıtları atarım bu arada.

5700XT 10k ikinci elden eder hocam 12K ya sıfır 3060Ti bulabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı